Sinema Haberleri

Tim Burton, Uçan Fil Dumbo’yu Çekecek!

dumbo-tim-burton-film-banner

Disney, klasikleşmiş animasyon filmlerinden Dumbo’nun live-action çekimleri için Tim Burton ile anlaştı.

Açıklama Wall Street Journal gazetesi tarafından da doğrulandı.

İlgili Makaleler

Disney’in son yıllarda inanılmaz bir atağa geçtiğini görüyoruz. Birçok markayı kanatları altında toplamaya başladı. Bundan ayrı olarak arşivlerindeki klasikleşmiş animasyon filmlerini, gerçek oyuncularla yeniden beyazperdeye yansıtmaya hazırlanıyor.

Hatırlarsanız geçen yıl, Disney’in kötü cadısı Maleficent’i izlemiştik. Önümüzdeki haftalar içerisinde de Cinderella vizyona giriş yapacak. Ayrıca Harry Potter serisi ile büyük bir üne kavuşan Emma Watson da, Beauty and the Beast filminde başrol oynayacak.

dumbo-disney

Elma ve armutları bir kenara koyduğumuzda, Disney’in arşivinden daha bilindik ya da daha ünlü karakterlerin çekileceğini düşünürdüm. Alaaddin’in Sihirli Lambası ya da Küçük Deniz Kızı gibi daha fantastik yapımlar her kitleden izleyiciyi çekecektir ancak Uçan Fil Dumbo bambaşka bir konu.

Filmi ne zaman izlediğimi tam olarak hatırlamasam da, televizyonda kulaklarıyla uçan Dumbo isimli bir fil gördüğümde, hayalgücümün ciddi ciddi benimle dalga geçtiğini sanmıştım. Şimdi bu klasik Disney animasyonu, Tim Burton tarafından beyazperdeye bir kez daha yansıtılacak. Hem de gerçek oyuncular kullanılarak.

Yapılan açıklamaya göre film hem gerçek oyuncularla hem de görsel efektlerle çekilecek. Tim Burton’ın yönetmen koltuğuna oturmasıyla birlikte, oyuncu kadrosunda da yüksek ihtimalle Johnny Depp ya da Helena Bonham Carter’ı göreceğiz.

Yönetmen koltuğunda Tim Burton olunca, acaba Dumbo da gotik bir hale gelir mi diye merak etmeden duramıyoruz.

İlginizi Çekebilir  Dark Shadows'a Günler Kala Acı Kayıp!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu