Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » The Rise of Skywalker Müziği, John Williams’ın “Greatest Hits of Star Wars” Albümü Gibi Olacak

The Rise of Skywalker Müziği, John Williams’ın “Greatest Hits of Star Wars” Albümü Gibi Olacak

Gösterime girmesine aylar kalan Star Wars serisinin dokuzuncu filmi The Rise of Skywalker için 135 dakikalık müzik hazırlandığı ortaya çıktı.

Unutulmaz film müziklerine imza atan Jon Williams, Star Wars IX için 135 dakikalık müzik hazırladı. Ünlü müzisyenin kardeşi Don Williams‘ın yaptığı açıklamaya göre; Jon Williams seri için bugüne kadar yazdığı her temayı kullanarak 135 dakikalık bir film müziği yaptı. 8 film boyunca Skywalker destanının geçtiği yerlere dönmesini beklediğimiz Star Wars: The Rise of Skywalker filminde tanıdık besteleri bol bol duyacağız demektir bu.

Star Wars, Jaws, Superman, E.T., Indiana Jones, Jurassic Park, Harry Potter, Schindler’s List gibi filmlere müzik yazan bol ödüllü Jon Williams‘ın başlıca Star Wars temalarını sıralayacağı The Rise of Skywalker filmi 20 Aralık 2019‘da izleyici ile buluşacak. Hazır bu kadar bahsetmişken şu kaydı dinlememek de olmaz sanırım.

İlginizi Çekebilir  Steven Spielberg, Goonies 2 Filmini Yazıyor!