Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » The Lion King, Bu Sefer Canlı Film Olarak Yeniden Çekiliyor

The Lion King, Bu Sefer Canlı Film Olarak Yeniden Çekiliyor

lion-king-aslan-kral-banner

Disney Stüdyoları animasyon tarihinin en başarılı işlerinden biri olan The Lion King‘i (Aslan Kral) geri döndürmeye hazırlanıyor. Geniş bir hayran kitlesi olan hikayenin tekrar beyaz perdeye uyarlanacağı açıklandı.

Disney son zamanlarda Maleficent, Cinderella ve The Jungle Book gibi hikayeleri tekrar sinemaya aktardı. Bu yapımların izleyicilerden büyük ilgi görmesiyle yeni uyarlama projeleri duyurulmaya devam ediyor. Stüdyo şimdi de bir efsane kabul edilen The Lion King‘i tekrar çekecek. Üstelik bu kez animasyon olarak değil, canlı film olarak! Bu heyecan uyandıran yapımın yönetmenliğini Jon Favreau üstlenecek.

jon-favreau

Favreau şimdiye kadar Iron Man, Iron Man 2 ve yakın zamanda vizyona giren The Jungle Book‘un yönetmenliğini üstlendi. 1994 yılında vizyona giren The Lion King, Simba isminde genç bir aslanın hikayesini konu ediyor. Babası Mufasa, amcası Scar tarafından öldürülünce inzivaya çekiliyor. Yıllar sonra hakkı olan tahtı almak üzere geri dönüyordu. Bu film dünya genelinde 968.8 milyon dolar kazandırarak döneminin en çok izlenen animasyon yapımı olmuştu. The Lion King’e özel bestelenen Can You Feel the Love Tonight, Oscar Ödülleri‘nde en iyi orijinal şarkı ödülüne layık görüldü. Bu eserin de yer aldığı Soundtrack albümü 14 milyondan fazla sattı.

İlginizi Çekebilir  Michael B. Jordan'lı Fahrenheit 451'den Bol Alevli Tanıtım

lion-king

Böyle büyük başarılara imza atan The Lion King şimdi animasyonda yer alan şarkılarıyla birlikte dönecek. Hikayenin yeni versiyonu son teknoloji yöntemlerle çekilecek. Şimdilik bu yeni projenin ne zaman vizyona gireceği belli değil.

FRPNET Notu: 1994 yapımı dahi olsa sinema tarihinin en başarılı animasyonlarından birisi olan The Lion King’i keşke rahat bıraksalar. Üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun her dem izlenebilen bir yapımı kâr malzemesi yapmasalar keşke. Umarız çocukluğumuz yok olmaz…

Yazan: Billur Dalak
Kaynak: LOG