Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » The Invisible Man İçin Vizyon Tarihi Verildi

The Invisible Man İçin Vizyon Tarihi Verildi

Universal Pictures, H.G. Wells’in aynı isimli romanından uyarlanan The Invisible Man (Görünmez Adam) filminin vizyon tarihini açıkladı.

Proje aşamasında sorunlar yaşandı; önce Johnny Depp başrol oyuncusu olarak açıklandı fakat sonra Depp projeden ayrıldı, sonra senarist Ed Solomon projeden ayrıldı. Buna rağmen çalışmalar devam etti ve sonunda The Invisible Man filminin 13 Mart 2020‘de vizyona gireceği açıklandı.

Filmin yönetmen koltuğunda Leigh Whannell (Upgrade, Insidious: Chapter 3) oturacak ve başrollerde ise Storm Reid ve The Handmaid’s Tale dizisiyle tanıdığımız Elisabeth Moss oynayacak.

Dark Universe Ne Oldu?

Universal, Dark Universe adıyla başlattığı seride Mumya, Frankenstein, Dracula, Kurtadam, Görünmez Adam gibi karakterleri bir araya getirmeyi planlamıştı. Başrolünde Tom Cruise’un oynadığı The Mummy filmi bu evrenin ilk filmi olarak karşımıza çıktı ancak aldığı eleştiriler ve kötü yorumlar Universal Pictures’ı bir kez daha düşünmeye itti.

Universal’in Korku Canavarları Dark Universe ile Bir Araya Geliyor

Evrenin ikinci filmi olacak The Invisible Man ise bir anda evrenden bağımsız bir film olarak planlanmaya başlandı ve yönetmen koltuğuna da bağımsız bir yönetmen olan Leigh Whannell’i geçirdiler. Böylece Dark Universe planları da başka bahara kaldı.

İlginizi Çekebilir  Aradığınız Çizgi Roman Filmleri Takvimi Burada!

Daha önce pek çok kez sinemaya uyarlanan The Invisible Man filminde Cecilia (Elizabeth Moss), kendisine kötü davranan eski erkek arkadaşının ölüm haberini alır. O sırada kendisine daha iyi bir hayat kurmakta olan Cecilia, ölmüş eski erkek arkadaşının aslında ölmediği hissine kapılır.

Yeni filmi merakla bekliyorum.