Sinema Haberleri

Kara Kule Filmi Bugün Vizyonda

Stephen King’in başyapıtı olan The Dark Tower (Kara Kule) serisinden beyaz perdeye uyarlanan aynı isimli film bugün vizyona girdi.

Başrol oyuncusunun siyahi olması, filmin süresi gibi konularla daha vizyona girmeden tartışmalara konu olan Kara Kule bugün hayranlarıyla buluşuyor. Filmin konusu şöyle;

11 yaşındaki Jake Chambers (Tom Taylor), rüyalarında gördüğü, ancak kimsenin varolduğuna inanmadığı Orta Dünya’yla (Mid World) ilgili ipuçlarını takip ederek buraya ulaşmayı başarır. Burada yine rüyalarında gördüğü Silahşör Roland Deschain (Idris Elba) ile karşılaşır. Deschain, yıllarca kendi evrenlerini korumak için Kara Kule’yi savunmuştur, ancak Siyahlı Adam (Matthew McConaughey) oraya ulaştığında hem Orta Dünya, hem de insanların dünyası yok olacaktır. Ona engel olabilmek silahşör, genç Jake ile zorlu bir yolculuğa çıkacaktır.

Kara Kule filmi, aynı isimli kitap serisinin devamı olma niteliği taşıyor. Bu haliyle de tabii ki kitapları okumuş olanların daha da çok ilgisini çekiyor. Filmin senaristliğini Akiva Goldsman üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Ron Howard oturuyor.  İyi seyirler.

İlginizi Çekebilir  Disney, Fox Projelerinden Flash Gordon'u Yönetmen Taika Waititi'ye Emanet Etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu