Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » The Dark Tower Filmi Beklediğimizden Kısa Olacak

The Dark Tower Filmi Beklediğimizden Kısa Olacak

Genellikle filmlerin süreleriyle ilgili haberler yazmıyoruz. Tüm filmlerin süresi aşağı yukarı aynı oluyor. Bu yazıyı yazıyor olmamın nedeni The Dark Tower (Kara Kule) filminin 95 dakika olacağının resmi olarak açıklanması. The Dark Tower gibi koca bir hikayeyi nasıl filme sığdıracaklar diye düşünürken filmin süresi hepimizi şaşırttı.

Stephen King‘in romanlarının karmaşık doğası göz önüne alındığında ne kadar başarılı bir uyarlama izleyeceğimizi bilemiyorum. Son dönemde gişede önemli başarılar elde eden filmlerden Guardians of the Galaxy 137 dakika, Wonder Woman 140 dakika ve War For the Planet of the Apes ise yine 140 dakika olarak izleyicinin karşısına çıkmıştı. Ayrıca filmin prodüktör kadrosunda yer alan Stephen King, filmi ilk kez izledikten sonra “Tam olarak romanım değil,” açıklamasını yaptı ancak sonuçtan memnun kaldığını da ekledi. Bu filmin 8 kitaptan oluşan hikayeyi değil de kitabın devamı niteliğinde olacağını daha önce duyurmuştuk. 

Son günlerde herkesi ekran başına kilitleyen Game of Thrones‘un bölüm sürelerini göz önünde bulundurduğumuzda The Dark Tower’ın 95 dakikalık süresi daha da şaşırtıcı bir hal alıyor. Nikolaj Arcel‘in yönettiği ve Roland Deschain rolünü Idris Elba‘nın oynayacağı film İngiltere’de 12 yaş sınırıyla vizyona girecek. Ülkemizde de muhtemelen 13 yaş sınırıyla vizyona girecek olan filmin nasıl olacağını 4 Ağustos’ta hep birlikte izleyerek göreceğiz. 

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Dizisinin Bölüm İsimleri Açıklandı