Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » The Dark Knight Rises Vizyona Girdi!

The Dark Knight Rises Vizyona Girdi!

the-dark-knight-rises-banner-700

Hem fantastik kurgu, hem çizgi roman hem de sinema severlerin uzun zamandır beklediği, sezonun en iddialı sinema filmlerinden Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises), yönetmen Christopher Nolan’ın imzasını taşıyor. Kara Şövalye Yükseliyor, 27 Temmuz Cuma günü (bugün) vizyona giriyor.

Aksiyon ve gerilim yüklü Kara Şövalye Yükseliyor, İngiltere ve ABD ortak yapımı. Christian Bale, Gary Oldman ve Tom Hardy’nin başrollerini paylaştığı Kara Şövalye Yükseliyor’un konusu kısaca şu şekilde:


dark-knight-rises-posterBane, korkunç bir terörist grubun liderliğini yapmaktadır ve Gotham şehrini yok etmenin planlarını yapmaktadır. Bunun için de ilk iş olarak Batman efsanesine son vermeyi deneyecektir.

Kedikadın Selina Kyle’dan yardım isteyecek olan Bane, korkunç planını eyleme geçirecektir. Usta yönetmen Christopher Nolan, Kara Şövalye Yükseliyor’da adeta Batman efsanesinin sonunı getiriyor.

Batman karakterine ise Bruce Wayne hayat veriyor. Bane’yi ise Tom Hardy canldırıyor. Kedikadın Selina Kyle’ye de Anne Hathaway hayat veriyor. Marion Cotillard, Morgan Freeman ve Gary Oldman da filmin diğer usta oyuncuları arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Muhteşem Şarkıların Filmi - Guardians Of The Galaxy Vol. 2 İncelemesi

Kara Şövalye Yükseliyor’un senaryosu Christopher Nolan ile Jonathan Nolan tarafından ortaklaşa yazıldı. Kara Şövalye Yükseliyor’u 3D teknolojisiyle seyretmek isteyenler hayal kırıklığına uğrarken filmin IMAX formatında özel son teknoloji ile çekilmesi ayrı bir heyecan da oluşturuyor.

Müzikleri Oscar ödüllü müzisyen Hans Zimmer tarafından gerçekleştirilen Kara Şövalye Yükseliyor, 27 Temmuz Cuma, beyazperdedeki yerini alıyor.

İşte filmin fragmanı: