Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Tetris Oyunu Sinemaya Uyarlanıyor

Tetris Oyunu Sinemaya Uyarlanıyor

tetris

1980 ve 1990’lı yılların en çok oynanan oyun Tetris, şimdi de sinemaya uyarlanıyor.

Dünya çapında fenomene dönüşmüş oyunlardan birisi olan Tetris, bir dönemin insanların ellerinden düşmüyordu. O dönemde sadece Tetris’e özel el konsolları piyasaya sürülmüştü ve herkesin evinde mutlaka en az bir adet vardı. Şimdi bu klasik oyun, bir bilimkurgu filmine dönüşmeye hazırlanıyor.

Tetris filminin yapımcılığını Threshold Entertainment üstleniyor ancak henüz daha bir yönetmen veya oyuncu açıklanmış değil. Threshold firmasının CEO’su Larry Kasanoff filmle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Tetris, epik bir bilimkurgu filmi olacak. Bu, etrafta göreceğiniz çizgiler veya bloklardan ibaret bir film olmayacak veya geometrik şekillere ayaklar koyup onları yürütmeyeceğiz. Bunlar, Hollywood’un yeni yıldızları olacaklar. Filmdeki Tetris hikayesi, çok daha hayalgücüne dayalı olacak.”

tetris-blok

Kasanoff, daha önce Mortal Kombat oyununu sinemaya uyarlamıştı. Bu filmin ne olacağı ise belirsizliğini koruyor.

Bize göre; Tetris blokları, birer uzay gemisi olacak ve dünyamızı işgal edecek. Blokların şekilleri de uzay gemilerinin şekilleri olacak. Böyle bir istila filmi görebiliriz diye düşünüyoruz. Tıpkı birkaç sene önce Warialasky ekibinin çektiği, aşağıda gördüğünüz fragman gibi! Yakın gelecekte neler olacağını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Blizzard'dan Overwatch Sürprizi