Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Stranger Things’in Yapımcısından Yeni Bilimkurgu Filmi!

Stranger Things’in Yapımcısından Yeni Bilimkurgu Filmi!

Stranger Things ve Arrival’ın arkasındaki 21 Laps ekibi, Larry Niven’ın kısa hikayesi Inconstant Moon’u yeniden hayata geçirmeye karar verdi.

Son dönemde bilimkurgu türünün yeniden şahlanmasına şahitlik ediyoruz. Özellikle televizyon ya da özel yayın platformlarında karşımıza çıkan yapımlar o kadar lezzetli ki tadına doyamaz olduk. Bu lezzetlere yeni bir tat katılacağı kesinleşmiş oldu.

Stranger Things ve Arrival’ı bize kazandıran 21 Laps ekibi, 1971 yılında yayınlanan ve ödül kazanan Inconstant Moon hikayesinin film uyarlaması üzerinde çalışmaya başladı. The Outer Limits için çalışmalarda bulunan Daniel Casey’in filmin senaryosu üzerinde çalıştığı öğrenildi. Filmin yönetmen koltuğunda ise The Spectacular Now ve The Circle çalışmalarından hatırlayacağınız James Ponsoldt oturacak.

Ekip bu kadar güçlü olunca, ortaya çıkacak filmin de oldukça başarılı olması bekleniyor. Dünyanın yok olmasına ramak kalmışken, son gecelerini geçiren iki sevgilinin aklından geçenleri anlatan Inconstant Moon, beyaz perdede büyük işler yapabilir.

Arrival Filminin Esinlendiği "Geliş" Kitabı Raflarda
Big Bang Theory'den Sheldon Cooper'ın Hayatı Dizi Oluyor