Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Steven Spielberg’ün Yapım Ekibi Bilimkurgu Romanı The Mother Code’u Sinemaya Taşıyor

Steven Spielberg’ün Yapım Ekibi Bilimkurgu Romanı The Mother Code’u Sinemaya Taşıyor

Yönetmenlik dehasını sinemaya aktarmaya devam eden Steven Spielberg, Amblin Partners adlı şirketi ile de yapımcılıktaki başarısını sürdürüyor. Son dönemde Jurassic World, Greenbook, First Man filmleri ile The Americans ve The Haunting of Hill House benzeri yapımlarla hem sinema hem televizyonda çalışmalarına devam eden Amblin Partners, henüz yayınlanmayan bilimkurgu romanı “The Mother Code”u beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor.

Silikon Vadisi‘nde çalışan biyokimyager Carole Stivers‘ın önümüzdeki yıl yayınlanacak bilimkurgı romanı The Mother Code‘un haklarını satın alan Amblin Partners firması, senaryo için Nightflyers dizisinin yazar ekibinden Amy Louise Johnson ile anlaştı.

Annesi olarak gördüğü robotu kurtarmaya çalışan bir çocuğun hikayesini konu alan “The Mother Code”, biyolojik silah felaketi sonrası yok olmanın eşiğine gelen distopik bir dünyada geçiyor. İnsanlığın geleceğini garanti altına almak isteyen hükümetler, felaketin ardından çocukları gelişmiş yapay zekaya sahip robot annelerin bakımına bırakmaktadır. Hükümet bu robotların ortadan kaldırılmasına karar verdiğinde ise, kendisini büyüten robot annesini kurtarmak isteyen küçük bir çocuğun mücadelesi başlar.

İlginizi Çekebilir  Spider-Man'in Yeni Cicisi Bakın Neler Yapıyor! (Spoiler)