Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Steven Spielberg’in Hayatı Belgesel Oluyor

Steven Spielberg’in Hayatı Belgesel Oluyor

E.T, Artificial Intelligence, Saving Private Ryan, Schindler’s List gibi ünlü filmlerin yönetmeni, sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg‘in kariyeri HBO belgeseli olarak seyirciyle buluşacak.

Filmleri büyük gişe başarıları kazanan, tüm zamanların en çok hasılat yapan yapımlarına imza atan, 70’lerden 90’lara üç önemli döneme damgasını vuran filmlerin yönetmeni Steven Spielberg’in sinema kariyeri belgesel oluyor.

Spielberg’in başarılı sinema kariyerinin aşamalarını ele alacak olan HBO belgeselinin yönetmenliğini ve yapımcılığını ödüllü belgeselci Susan Lacy üstlenecek.

Oscar başta olmak üzere pek çok ödül kazandığı Schindler’s List ve Saving Private Ryan filmlerinin yanı sıra Jaws, Artificial Intelligence, Close Encounters of the Third Kind, 1941, Indiana Jones, E.T., The Twilight Zone, Empire of the Sun, Minority Report, Jurassic Park, War of the Worlds gibi önemli yapımların yönetmen koltuğunda oturan ve bilimkurgu sinemasında da ilklere imza atan Spielberg; Blues Brothers, Indiana Jones, Vanilla Sky, Method to the Madness of Jerry Lewis, Back in Time gibi yapımlarında oyunculuk da yaptı.

Filmlerinde birbirinden farklı temalar kullanan Spielberg; macera ve bilimkurgunun en başarılı örneklerine imza attı. Son yıllarda dramatik öğeler üzerine yoğunlaşan yönetmen; aile, savaş, ilişkiler ve terörizm konularında filmler çekti.

İlginizi Çekebilir  Transformers, Yılın En İyi Açılışını Yaptı

Ünlü yönetmen bugüne kadar en çok Tom Hanks, Harrison Ford ve Richard Dreyfuss gibi oyuncularla çalıştı.