Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Stephen King’in “IT” Uyarlamasına Yeni Yönetmen Bulundu

Stephen King’in “IT” Uyarlamasına Yeni Yönetmen Bulundu

stephen-king-it-film-banner

Stephen King‘in başarılı eseri It (O), 1990 yılında 2 bölümlük film halinde televizyonlara uyarlanmıştı. Yıllar sonra yeni bir ekiple tam filmin çekimlerine hazırlanılırken yönetmen Cary Fukunaga yapım ekibinden ayrılmıştı.

New Line bünyesinde beyazperdeye uyarlanacak olan korku mini dizisi “O / It”, yeni yönetmenine kavuştu.

Filmin yönetmeni olarak, 2013 yılında Guillermo del Toro’nun da yapımcıları arasında yer aldığı korku filmi “Mama“nın yönetmeni olarak akıllarda yer eden Andrés Muschietti ile anlaşmaya varıldığını açıklandı.

Andres-Muschietti

1990 yılında yayınlanan ve çocukları katili palyaço kılığa girmiş bir şeytanla, 7 dışlanmış çocuğun mücadelesini anlatan 2 bölümlük mini dizi Stephen King’in aynı adlı romanından ekranlara uyarlanmıştı. Mini dizinin ekranlarda gösteriminin ardından “Pennywise” isimli katil palyaço karakteri, en korkunç film karakterleri sıralamalarında daimi yerini almıştı.

Muschietti’den önce anlaşmaya varılan yönetmen Cary Fukunaga, bütçe sıkıntıları yüzünden projeden ayrılmıştı. Fukunaga’nın ayrılmasından önce katil palyaço rolü için “Labirent: Ölümcül Kaçış / The Maze Runner” filminden tanıdığımız 22 yaşındaki oyuncu Will Poulter düşünülmüş, ancak yönetmenin ayrılmasıyla anlaşma havada kalmıştı.

İlginizi Çekebilir  Guardians of the Galaxy'den İlk Görüntü