Sinema Haberleri

Stephen King’in IT Uyarlaması İçin Vizyon Tarihi Açıklandı

stephen-king-it-film-banner

Pennywise geri dönüyor!

Stephen King‘in başarılı korku romanı IT‘in (O) beyazperde uyarlaması için vizyon tarihi belirlendi.

Bir jenerasyonun palyaço korkusunu coşturan, Stephen King’in sevilen romanından iki bölümlük bir mini dizi olarak ekranlara gelen IT”in beyazperdeye uyarlanıyor olması şaşırtıcı bir haber değil. Hollywood’un geçmişten parçaları tekrar uyarlama yöntemini iyice bellemiş olduğu günümüzde beklenen filmin de vizyon tarihi belirlendi.

pennywise-it-gif

Variety’nin haberine göre ürkütücü palyaço Pennywise’ın beyazperde macerası 18 Eylül 2017 tarihinde Amerikalı sinemaseverlerle buluşacak. Bu zamana kadar Tim Curry‘nin efsanevi performansı ile özdeşleştirdiğimiz Pennywise’ın bu kez genç aktör Will Poulter tarafından canlandırılacağı iddia ediliyordu, ancak gelen son haberlere göre artık genç oyuncunun filmle bir bağı yok. New Line bünyesinde beyazperdeye uyarlanacak olan filmin yönetmen koltuğunda Mama’nın yönetmeni olarak akıllarda yer eden Andy Muschietti oturacak.

pennywise-it

1990 yılında yayınlanan ve çocukları katili palyaço kılığa girmiş bir şeytanla, 7 dışlanmış çocuğun mücadelesini anlatan 2 bölümlük mini dizi Stephen King’in aynı adlı romanından ekranlara uyarlanmıştı. Mini dizinin ekranlarda gösteriminin ardından “Pennywise” isimli katil palyaço karakteri, en korkunç film karakterleri sıralamalarında daimi yerini almıştı.

İlginizi Çekebilir  Tom Hardy ile Tam Üç Venom Filmi İçin Anlaşılmış

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu