Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Stephen King’in Tılsım Eseri de Sinemaya Uyarlanıyor

Stephen King’in Tılsım Eseri de Sinemaya Uyarlanıyor

Bu yıl korku edebiyatı ustası Stephen King için bir hayli verimli geçti. The Dark Tower, IT, Gerald’s Game işleri seyircilerin karşısına çıkarken yeni projeler de bu yolu takip ediyor. Stephen King ve Peter Straub imzalı, dilimize Tılsım olarak çevrilen The Talisman da beyaz perdeye uyarlanıyor. 

1984 yılı imzalı romanın beyaz perde uyarlaması için teknik ekip belirmeye başladı bile! Film hakları Steven Spielberg ve Lucasfilm Müdürü Kathleen Kennedy‘nin elinde bulunan The Talisman için bu iki isim de dahil olacak mı bilemiyoruz.

Black House isimli bir devam halkası çıkan romanın 3. kitabı da şu sıralar yazım aşamasında ancak çekilecek olan film, ilk kitabı temel alacak. Filmin senaryosunu ise New Mutants ve The Fault in Our Stars filmlerinin senaryosunu da yazan Josh Boone üstleniyor. Roman, annesini ölümcül hastalıktan kurtarmak için tehlikeli maceralara girişen bir çocuğu temel alıyordu.

Roman ana hatlarıyla Jack Sawyer adlı küçük bir çocuğun hasta olan annesini kurtarmak için gerekli olan iksiri araması ve bunu yapabilmek için paralel evrenler arasında yaptığı yolculuğu konu almaktadır. Stephen King’in tüm romanlarında olduğu gibi bu roman da Kara Kule serisi ile doğrudan bağlantılıdır.

Amblin Entertainment’ın yapımını üstlendiği proje ilk olarak televizyon dizisi olarak planlanmıştı.

Kaynak: Movieweb, Beyazperde

Türklerin Şeytani Masalları: Türk Masal ve Efsanelerinde Demonik Varlıklar Kitabı Çıkıyor!
Stranger Things'ten 13. Cuma'ya Özel Fragman