Sinema Haberleri

Stephen King’in Son Kitabı If It Bleeds’teki Öyküler Yapımcılar Tarafından Kapışıldı

Stephen King‘in, Nisan ayında okurlarla buluşan öyküler kitabı If It Bleeds‘te yer alan 4 hikaye Ben Stiller, John Lee Hancock, Jason Blum ve Darren Aronofsky tarafından film ve dizilere uyarlanacak.

Deadline‘da yayınlanan habere göre; korku efsanesi Stephen King‘in son kitabındaki tüm öyküler film ve dizi yapımcıları tarafından kıskaca alındı.

King‘in yeni öykülerinden Mr. Harrigan’s Phone‘u Netflix aldı. Blumhouse‘un kurucusu Jason Blum‘un, American Horror Story‘den Ryan Murphy ve The Blind Side‘dan John Lee Hancock‘un yazıp yöneteceği korku filmi; mezara telefonuyla gömülen Mr. Harrigan‘a mesaj atan bir gencin cevap almasıyla başlayan olayları anlatıyor.

İlgili Makaleler

Stephen King‘in kitabından Rat adlı öyküye talip olan Ben Stiller, filmin hem yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenecek ham de başrol oynayacak. Asabi bir yazar olan Drew Larson‘a odaklanan Rat‘te, her iyi kitap fikri olduğunda korkunç bir olaya denk gelen Larson, bir Western yazmaya karar verdiğinde ormanda eski bir aile kulübesine gider. Şiddetli fırtınalar meydana geldiğinde yazar üzerindeki yazma engelini kaldırmak için bir fare ile Faustvari bir anlaşma yapar. Bunun hayalinde olduğuna inanan Larson, evine döndüğünde sevdiği birinin hayatına karşılık fare anlaşması yaptığını fark eder.

Darren Aronofsky‘ın haklarını alıp, yapımcı olarak başına geçtiği The Life of Chuck da; 39 yaşında beyin tümöründen ölen ve hayatı birçok ürkütücü doğaüstü sonlara bölünmüş olan Charles Krantz‘ın hikayesini aktarıyor.

Stephen King‘in Bill Hodges üçlemesinin yanı sıra The Outsider romanından tanıdığımız Finders Keepers Dedektiflik Ajansı‘ndan Holly Gibney‘nin yeni hikayesi Let It Bleed‘in ise HBO Max tarafından The Outsider gibi diziye uyarlanacağı konuşuluyor. Bize de en yeni King seçkilerini korkuyla izlemeyi beklemek kalıyor.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Episode IX Senaryosu Jack Thorne'a Emanet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu