Sinema Haberleri

Stephen King’in Mahşer Eseri 4 Filmlik Seri Olacak

the-stand-mahser

Korku edebiyatının usta ismi Stephen King’in en çok okunan eserlerinden birisi olan Mahşer (The Stand) yeniden beyazperdeye gelmeye hazırlanıyor.

Mahşer, daha önce 1994 yılında 4 bölümlük televizyon serisi olmuş ve hayranları tarafından da beğenilmişti.

Şimdi ise yönetmen Josh Boone, Mahşer’i 4 filmlik bir seri olarak sinemada gösterilecek. Josh Boone, “İlk önce tek bir uzun film düşündük ancak hikayedeki detaylar çok fazla olunca 4 film haline getirmeye karar verdik,” açıklamasını yaptık.

the-stand-mahser-resim

Mahşer’in beyazperdeye uyarlanması konusunu daha önce buradan da duyurmuştuk. O zamanlar genç oyuncu Nat Wolfef’un başrolde olacağı söyleniyordu ancak görünen o ki işler değişmiş.

Filmin konusu şöyle:

Biyolojik denemeler yapılan bir kuruluştan kaçan biri, kısa süre sonra domino etkisiyle insanların yüzde doksan dokuzunu yok edecek mutasyona uğramış ölümcül bir grip mikrobunu yaymaya başlar. Hayatta kalmayı başaran korku ve şaşkınlık içindeki bir avuç insan kendilerini kurtaracak bir lider arayışı içine girer. Ve iki aday ortaya çıkar…

Colorado’da bir halkevi kurmakta ısrar eden 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen, kargaşadan mutlu olan şiddet yanlısı “kötü adam” Randall Flagg…

İlk filmin senaryosu hazır ve çekimler de 2015’in ilkbaharında başlayacak.

İlginizi Çekebilir  Stephen King ve J.J. Abrams'tan Ortak Yapım - Castle Rock

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu