Sinema Haberleri

Stephen King’in “From A Buick 8″i Beyazperdeye Doğru Gaza Bastı

Korku edebiyatının kralı Stephen King‘in bir eseri daha beyaz perdeye doğru yol alıyor.

Deadline’ın aktardığı bilgilere göre; Stephen King’in doğaüstü otomobil temalı korku romanı “From A Buick 8”, Hyde Park Entertainment tarafından sinemaya uyarlanıyor. Senaryoyu yazacak olan William Brent Bell‘in aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturacağı belirtiliyor. Doğaüstü ve korku türlerinde iyi bir kariyere sahip olan Bell daha önce STX’in The Boy ve Paramount’un The Devil Inside filmlerinde çalışmış.

İlgili Makaleler

Hyde Park Entertainment’tan Ashok Amritaj‘ın yapımcılığını üstlendiği From A Buick 8‘in yürütücü yapımcılığını ise Addison Mehr ve Priya Amritraj yapacak. King’in sevilen romanının, daha önce George A. Romero’nun yöneteceği bir film ile izleyici karşısına çıkması planlanıyordu ancak Romero’nun yerini Tobe Hooper almasına karşın bu proje bir türlü hayata geçirilemedi.

King’in 2002 yılında çıkardığı romanın konusu ise şöyle: Pennsylvania’da asker olan babasını bir otomobil kazasında kaybeden Ned Wilcox, Troop D’nin karargahında bir sırrı keşfeder. Grup, 1954 model Buick Roadmaster’ı 20 yılı aşkın bir süredir saklamaktadır ve bunun için iyi bir nedenleri vardır. Onu dünyaya açmak, bildiğimiz boyutun yok oluşu anlamına gelebilir.

İlginizi Çekebilir  The Matrix Serisi Yeniden Çekiliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu