Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Stephen King ve Oğlu Joe Hill’in Kısa Hikayesi Throttle Film Oluyor

Stephen King ve Oğlu Joe Hill’in Kısa Hikayesi Throttle Film Oluyor

Stephen King’in bir eseri daha beyaz perdede karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Üretken yazar Stephen King’in oğlu ile birlikte kaleme aldığı uzun öykü “Throttle” sinemaya uyarlanacak.

2009 yılının Şubat ayında basılan “Throttle” kitabını ünlü başarılı yazar Stephen King ile babasının izinden giden yazar Joe Hill birlikte yazdı. Sinema dünyası Joe Hill’i, Alexandre Aja’nın yönettiği, başrolünde Daniel Radcliffe’in yer aldığı fantastik gerilim filmi The Horns’un (Boynuzlar) yazarı olarak tanıyor. 

İki gün önce açıkladığına göre yapımcı Emile Gladstone (Army of One) öykünün haklarını satın aldı ve Maggie filminin yazarı John Scott 3’ü uyarlama üzerinde çalışmak üzere tuttu. 

Öykü 2009 yılında, yazar Richard Matheson‘a saygı niteliğinde sınırlı sayıda çıkan korku antolojisinin bir parçası olarak, Matheson’ın kısa hikayesi Duel‘den esinlenerek yazılmıştı. Hikaye, Nevada’nın boş çölünde uzunca bir yol olan Route 6’nın tozlu dünyasında geçiyor. Vince, oğlu ve motorsiklet grubundan oluşan ekip kötü bir anlaşma sonrası kaçmaktadır. Ancak grup kendi suçlarının ağırlığından çok daha korkutucu ve acımasız bir şey tarafından kovalanmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Stephen King'in Son Kitabı If It Bleeds'teki Öyküler Yapımcılar Tarafından Kapışıldı

Bilgiler şimdilik bu kadar, filmin ne zaman vizyona gireceği bilinmiyor.

Kaynak: Beyazperde