Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars: The Rise of Skywalker 1 Milyar Dolar Sınırını Aştı

Star Wars: The Rise of Skywalker 1 Milyar Dolar Sınırını Aştı

A New Hope ile 1977 yılında başlayan Skywalker destanına son noktayı koyan Star Wars: The Rise of Skywalker, gösterime girmesinin 28. gününde 1 milyar dolar seviyesini aştı. Gişede bu başarıyı elde eden 5. Star Wars filmi olan The Rise of Skywalker, Disney‘in 2019‘da yayınladığı 7. “milyar dolarlık” yapım da oldu.

Lucasfilm‘in son yapımı The Rise of Skywalker, bir ayını doldurmadan 1 milyar dolarlık hasılat elde etse de, ikinci üçlemedeki filmlerin başarısına pek yaklaşamadı, zira The Force Awakens filmi 12 günde, The Last Jedi ise 19 günde bu rakama ulaşmıştı.

3. filmde Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo ve Billie Lourd rollerine geri dönerken, ekibe Naomi Ackie (Doctor Who), Richard E. Grant (Logan), Dominic Monaghan (Lord of the Rings) ve Keri Russell (The Americans) katılmıştı. Eski Star Wars oyuncuları Mark Hamill, Anthony Daniels ve Billy Dee Williams‘ın seriye yıllar sonra geri döndüğü The Rise of Skywalker‘da merhum Carrie Fisher‘ın da eski çekimlerinden yayınlanmamış sahneler kullanıldı.

İlginizi Çekebilir  Fantastik Türk Sinemasının Amerikalı Tutkunu Ed Glaser İstanbul’da!

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi‘nin sinemalardaki gösterimi devam ediyor.