Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars: The Last Jedi Filminin Merak Edilen Gizemi Sonunda Anlaşıldı

Star Wars: The Last Jedi Filminin Merak Edilen Gizemi Sonunda Anlaşıldı

Star Wars’un yeni filminin ismi The Last Jedi olarak açıklandığında söylentiler de beraberinde gelmiş. Son Jedi kim olacaktı?

Sonrasında ise “Jedi” kelimesinin sadece bir Jedi‘ı temsil etmesi dışında aynı zamanda Jedilığı ve pek çok Jedi’ı temsil ettiği de düşünülünce ne olduğu bir türlü belli olmadı. Şimdiye kadar…

İngilizce’de çoğul kelimeler için ayrı bir artikel kullanılmıyor. Evet, tekil kelimeleri çoğul yapmak için “s” takısı gelebiliyor ama Jedi kelimesi aynı zamanda çoğul anlam da içerdiği için son bir Jedi mı kaldı yoksa son Jedilar mı bilememiştik.

Çoğul eklerine farklı artikeller alan Almanca, İtalyanca, Fransızca ve İspanyolca Star Wars isimleri yayınlanınca merakımız gitti, gizem de çözüldü.

Yayınlanan afişlerde ismin önündeki artikeller çoğul kelimelerin önüne gelen artikeller olarak dikkat çekiyor. Bu da geriye tek bir Jedi kalmadığını, bahsedilenin Son Jedilar olduğunu bize gösteriyor.

Türkçe isim henüz belli değil lakin ülkemizde de filmin adının Star Wars: Son Jedilar olacağını tahmin ediyoruz. Evet, Luke veya Rey son Jedi değil ama belki de son Jedilar… 

İlginizi Çekebilir  Chris Evans, Captain America Rolünde Devam Edecek

Bunun cevabını 15 Aralık 2017′den sonra alacağız.