Sinema Haberleri

Star Wars Serisinin Gelecek Dönem Projeleri Belli Oldu

star-wars-banner

Sizlere daha önce “Her Yıl Bir Star Wars Filmi” projesinden bahsetmiştik. Disney, 2015’te yayınlanacak olan Star Wars Episode VII ile birlikte her sene yeni bir Star Wars filmi yayınlamak istediğini belirtmişti.

Ana filmler dışında yeni gelecek olan karakter filmleri de düşünülüyordu ve biz de bu filmlerin Han Solo, Yoda ve Boba Fett üzerine olacağını belirtmiştik. Peki ne oldu?

Alman StarWars-Union’ın haberine göre Disney’in Star Wars projeleri belli oldu. Yaptığımız karakter filmleri tahminlerinin iki tanesi tuttu ancak Yoda filmini tutturamadık. Disney, Yoda filmi yerine bir X-Wing veya Luke Skywalker projesinin olacağını duyurdu.

Star-Wars-VII-CastHasbro firmasının toplantısına katılan StarWars-Union yetkilileri, orada açıklanan film isimlerini ve tarihlerini de paylaştılar. Bu tarihler, ünlü Star Wars blogları Jedi News ve Making Star Wars bloglarında da paylaşıldı fakat sonrasında -nedendir bilinmez- hemen kaldırıldı.

Hasbro toplantısında açıklanan tarihler ve film isimleri şöyle;

  • 2014: Rebels
  • 2015: Episode VII
  • 2016: Boba Fett
  • 2017: Episode VIII
  • 2018: Solo
  • 2019: Episode IX
  • 2020: Red Five

Star Wars: Rebels zaten Eylül ayında televizyonlarda gösterilmeye başlanacak. Star Wars Episode VII’nin de çekimleri başlamış durumda. Eğer bu açıklamalar doğruysa çok kısa bir süre içerisinde Boba Fett filmi ile ilgili detayları da duymaya başlarız.

Dikkatimizi çeken iki konu oldu. Biz, Han Solo filmi beklediğimizi belirtmiştik ancak 2018 için konuşulan projenin ismi “Solo” olarak görünüyor. Bu da filmin, sadece Han Solo üzerine değil Han Solo’nun çocukları ve ailesi üzerine olabileceğini gösteriyor. Bir diğer konu ise 2020 için planlanan “Red Five” filmi. Red Five, Star Wars: A New Hope filminde Luke Skywalker’ın kod adıydı. Diğer X-Wing pilotları, Luke’a Red Five diyorlardı. Bu da 2020’de gelecek olan filmin bir Luke Skywalker veya bir X-Wing pilotunu anlatan film olması ihtimalini güçlendiriyor.

Tabii ki her iki senede bir yeni bir Star Wars bölümü izlemek de güzel olacak.

Şu anda Disney veya Hasbro tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Gelişmeleri ve söylentileri takip ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  İşi Onu Öldürmedi, Emeklilik Öldürecek mi? - Polar'dan İlk Fragman Geldi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu