Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars: The Force Awakens’ı Türkiye’de 1 Milyondan Fazla Kişi İzledi

Star Wars: The Force Awakens’ı Türkiye’de 1 Milyondan Fazla Kişi İzledi

star-wars-force-awakens-banner

Tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi olan ve 17 Aralık’ta vizyona giren Star Wars: The Force Awakens, Türkiye’de vizyona girdiği günden itibaren 1 milyondan fazla kişi tarafından izlendi ve 15 milyonun üzerinde hasılata ulaştı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir ilgi ve heyecanla beklenen Star Wars: The Force Awakens açılış gününden bu yana 1.069.254 kişi tarafından izlenerek, 15 milyonun üzerinde hasılata ulaştı. Film, Türkiye’de Disney’in tüm filmleri arasında en fazla hasılata sahip filmi olma başarısını yakaladı. Star Wars: Güç Uyanıyor vizyona girdiği hafta da Türkiye’de hem Disney filmleri içinde hem de tüm seri içinde en iyi açılış yapan film olmuştu.

star-wars-the-force-awakens-resim

Son dönemin en fazla konuşulan filmi olan ve J.J Abrams yönetmenliğinde çekilen Star Wars: The Force Awakens filminde serinin eski yüzlerinden Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher gibi isimlerin yanı sıra Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow gibi yıldızlar da yer alıyor.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Galaxy's Edge ile Star Wars Evrenini Yaşayabileceğiz