Sinema Haberleri

Star Wars: The Force Awakens Gişe Rekorlarını Altüst Etti

star-wars-the-force-awakens-banner

Geçtiğimiz haftasonu box office sayıları açısından belki de en tahmin edilebilir haftasonlarından biri oldu. ABD box office’in 51. haftasında, 18-20 Aralık sonuçları sinemaseverlerin Katniss Everdeen’in 4 haftadır süren box office liderliğine bu hafta son verdiklerini gösterdi.

Geçtiğimiz hafta vizyona giren Star Wars: The Force Awakens, box office listesini adeta yıktı. Pazar günü bu gümbürtünün başlangıcını duyurmuştuk ve beklenen gök gürültüsü de açıklandı.

Listenin bu haftaki galibi çok uzak bir galaksinin fantastik maceralarını anlatan fenomen serinin 7. devam halkası Star Wars: The Force Awakens oldu. Yönetmen koltuğunda bilimkurgu yapımlarının başarılı ismi J.J. Abrams’ın oturduğu film vizyondaki ilk haftasında tam 238 milyon dolar gişe yaptı. Böylece 208,8 milyon dolar ile bu yılın en yüksek açılışına sahip olan Jurassic World‘ü geçerek bu yılın en büyük açılış gişesini elde etti. Filmin uluslararası açılış gişesi ise 517 milyon dolara ulaştı.

Buna göre Jurassic World’ü burada geçemeyen J.J. Abrams, Jurassic World’ün 525.5 milyon dolarlık hasılatının arkasında kalarak, ikinci oldu. Ancak bu miktar içinde henüz Çin yer almıyor. Çin’de 9 Ocak’ta gösterime girecek olan Star Wars: The Force Awakens’in böylece listeleri altüst etmesi işten bile değil.

İşin ilginç yanı rekorlar kıran, gelmiş geçmiş en iyi açılış rakamlarına ulaşan Star Wars: The Force Awakens ülkemizde ise Düğün Dernek 2: Sünnet’i geçemedi. :) Düğün Dernek 2: Sünnet, haftasonunda 621.485 seyirci sayısına ulaştı, Star Wars ise  ilk gününde 76.590, haftasonunda ise 334.911 seyirci olmak üzere toplam 411.501 izleyiciye ulaşmış oldu.

İlginizi Çekebilir  Black Panther, Titanik'i Bile Geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu