Sinema Haberleri

Star Wars: The Force Awakens, Gişe Rekorları Kıran Avatar’ı Geride Bıraktı

star-wars-the-force-awakens-kylo-ren-banner

Çoğumuzun beklediği gibi Star Wars: The Force Awakens gişede Avatar‘ı geçti ve 2009 yapımı filmi tahtından ederek Kuzey Amerika gişelerinde gelmiş geçmiş en büyük gişe hasılatı rekorunun sahibi oldu.

Bir grubun -ki bu gruba George Lucas da dahil- kırılamayacağını düşündüğü rekoru Star Wars: The Force Awakens 20 gün gibi kısa bir sürede kırdı.

İlgili Makaleler

Salı günün sonunda, Star Wars: The Force Awakens 758.2 milyon dolarlık bir hasılat elde etmişti ve Avatar’ın 760.5 milyon dolarlık hasılatını geçmesi için geriye kalan miktarı da Çarşamba günü tamamladı. Bugüne kadar sadece Avatar ve Star Wars: The Force Awakens gişede 700 milyon doları geçebildi.

Star-Wars-force-awakens-Poster-Banner

Bu, Lucasfilm ve Disney için muazzam bir başarı olsa da Star Wars: The Force Awakens’ın Avatar’ın 2.78 milyar dolarlık dünya çapı gişe hasılatını kırabilmesi için önünde oldukça uzun bir yol var. The Force Awakens daha 1.54 milyar dolar sınırında ama film henüz Çin’de vizyona girmiş değil. The Force Awakens, büyük bir ihtimalle Titanik’in 2.19 milyar dolarlık rekorunu geride bırakacak fakat Avatar’ın gerisinde kalması da yüksek bir ihtimal.

Bunun Star Wars için anlamı ise The Force Awakens’ın, daha önce görmediğimiz sahnelerle, bir kez daha vizyona girmesi olabilir. Orijinal üçlemenin her filmi geçtiğimiz yıllarda tekrar vizyona girmişlerdi. Hatta A New Hope, en son 1997’de olmak üzere, toplam 5 kere yeniden vizyona girmişti.

Bir sonraki soru ise, Star Wars: The Force Awakens Kuzey Amerika gişelerinde 1 milyar doları geçebilecek mi?

İlginizi Çekebilir  Tolkien Filmi İçin Tarih Verildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu