Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars Filmleri 10 Yıl Daha Devam Edecek

Star Wars Filmleri 10 Yıl Daha Devam Edecek

Serinin dokuzuncu filmi olacak The Rise of Skywalker’ın tanıtım fragmanının ardından, Star Wars film serilerinin geleceği hakkında yeni bilgiler de açığa çıktı.

Geçtiğimiz hafta sonu Star Wars: Episode IX’un ismi kısa bir fragman duyuruldu. The Rise of Skywalker ismini tercih eden Disney, Star Wars efsanesinin de nasıl devam edeceği konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Açıklama Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy tarafından yapıldı. The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, “Yeni Saga’ya doğru ilerliyoruz. Amacımız yeni bir üçleme yapmak değil. 10 yıl boyunca devam edecek bir seriye hazırlanıyoruz” sözlerine yer veren Kennedy’nin açıklaması, bir süredir devam eden söylentileri de kesinleştirmiş oldu.

Disney’in hali hazırda Rian Johnson ile anlaştığı ve yeni bir üçleme için çalışmalara giriştiği biliniyor. Aynı zamanda Game of Thrones’un yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss’in de henüz detayları kesinleşmeyen bir Star Wars filmi üzerinde çalıştıklarını biliyoruz.

Bu ünlü yönetmenler arasında Rian Johnson’ın projesinin iptal edildiği söylentisi dolaşsa da Disney tarafından yapılmış resmi bir duyuru yok.

İlginizi Çekebilir  Suicide Squad 2'yi James Gunn Yönetecek

The Rise of Skywalker sonrasında, Star Wars filmlerine bir süre ara verileceği de biliniyor. Bu süre ne kadar olacak orası da muamma.