Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars Episode IX’dan Sonra Yeni Filmleri Gelmeye Devam Edecek

Star Wars Episode IX’dan Sonra Yeni Filmleri Gelmeye Devam Edecek

star-wars-episode-ix-banner

Uzun bir bekleyişten sonra geçtiğimiz aralık ayında Star Wars’a olan hasretimizi giderdik. Kiminin beklentilerini karşıladı veya karşılamadı o ayrı bir konu. Fakat çoğunluğumuzun aklında ne kadar zaman daha yeni filmlerin geleceği sorusu vardır.

Walt Disney’in yöneticisi Bob Iger, BBC ile yaptığı bir röportajda herkesin aklındaki bu soruya bir nebze yanıt verdi. Şirketin 2019 yılında yayınlanacak olan Star Wars: Episode IX’dan sonrasıyla ilgili planları olduğunu açıkladı. Bob Iger’ın sözleri şöyle; “Beş Star Wars filmi var –Star Wars: The Force Awakens’la birlikte 4 tane daha- yapım ve geliştirme süreçlerinin farklı aşamasındalar. Daha fazlası olacaktır, ne kadar ve ne sıklıkta olacağını bilmiyorum.”

star-wars-kylo-ren-first-order

Şu an bilinenler Rian Johnson’un Star Wars: Episode VIII, Colin Trevorrow’un Star Wars: Episode IX, Gareth Edwards’ın Rogue One: A Star Wars Story, Chris Miller ve Phil Lord’un ismi belli olmayan Han Solo spin-off filmleri.

Walt Disney o kadar para verip Lucasfilm’i aldıktan sonra tabii ki bu markadan para kazanacak. Bob Iger’ın açıklamasının düşündüren kısmı filmlerin ne sıklıkta olacağını bilmemesi. Her sene çıkan bir film haline gelirse pek güzel durmaz. Hepsi başlı başına klasik olan Star Wars filmlerini her sene izlemeyi isteriz ama üçlemelerin aralarını spin-off filmlerle dolduracaklarından ne kadar eski filmlerin tadını vereceğinden emin değilim. Ayrıca filmler arasında boşluklar olmalı ki başka iyi ve kötü filmler izleyelim ve sağlıklı bir karşılaştırma yapalım.

İlginizi Çekebilir  Matrix 4 Çekimleri Bu Ay Başlıyor

star-wars-the-force-awakens-resim

Aralara giren spin-off filmlerden de mutlaka çok seveceğimiz karakterler çıkacaktır ama genelde seriden tanıdığımız karakterlerle ilgili spin-off’lar olacağından diğer karakterlere odaklanamayabiliriz. Tabii ki tek olay zincirini takip etmeyi bırakıp çok daha geçmişe özellikle karanlık tarafın hikayesine odaklanırlarsa yeni bir efsane seri yaratabilirler.

Şu an yapabileceğimiz tek şey yeni haberleri ve özellikle Rogue One filmi ile ilgili olanları beklemek.