Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars: Episode IX Yönetmen J.J. Abrams’a Emanet

Star Wars: Episode IX Yönetmen J.J. Abrams’a Emanet

Star Wars: The Force Awakens yönetmeni J.J. Abrams, Star Wars: Episode IX‘ı yazıp yönetmek için geri dönüyor. Abrams, Chris Terrio ile birlikte Star Wars üçlemesinin son filmini yazacak. 

Lucasfilm’den yapılan açıklamaya göre, 2015 yılında The Force Awakens ile yeni bir Star Wars dönemi başlatan J.J. Abrams, Star Wars: Episode IX’ın yazarı ve yönetmeni olarak üçlemeye geri dönüyor. Abrams, filmin senaryosunu Chris Terrio ile birlikte yazacak. Üçlemenin son filminin yapımcılığını Kathkeen Kennedy ve Michelle Rejwan üstlenecek. Lucasfilm Başkanı Kathleen Kennedy, “Abrams, The Force Awakens ile beklediğimiz her şeyi bizlere verdi, seriye yeniden gelmesinden dolayı çok heyecanlıyız” dedi. 

Star Wars: Episode IX’ın yönetmen koltuğuna oturması için anlaşılan Colin Trevorrow‘ın projeden ayrıldığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. Lucasfilm ailesi, Safety Not Guaranteed ve Jurassic World gibi filmlerle tanınan Trevorrow’ın koltuğuna Abrams’ın oturmasından oldukça memnun görünüyor. Abrams, The Force Awakens ile Star Wars serisinin en yüksek hasılat elde eden filmi, Kuzey Amerika’nın en yüksek hasılat elde eden filmi ve tüm zamanların en yüksek hasılat elde eden üçüncü filmi rekorlarını kırdı. Gişede 2 milyar doları aşan film, beş Akademi Ödülü’ne ve dört BAFTA Ödülüne aday gösterilip En İyi Görsel Efekt Ödülü’nü kazandı. 

Bu arada 24 Mayıs 2019’da vizyona girmesi planlanan film, J.J. Abrams’ın projeyi ele almasının ardından ertelendi. Yeni bir yönetmen krizi yaşanmazsa ve her şey planlandığı gibi giderse Star Wars: Episode IX filmini 20 Aralık 2019 tarihinde izleyeceğiz. 

Zodyak Mirası: Kesişme Raflardaki Yerini Aldı
Balon İster Misiniz? - IT Filmine Yeniden Bakış