Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars: Episode 9 Setinden İlk Görüntü Geldi

Star Wars: Episode 9 Setinden İlk Görüntü Geldi

J.J. Abrams’ın, Skywalker destanını sonlandırmayı planladığı yeni Star Wars filminin çalışmaları sürüyor. Setten ilk fotoğraf da geldi.

Star Wars: Episode IX setinden yeni gelen fotoğraf, ekibin nasıl devasa ve detaylı bir iş çıkardığını da gösteriyor. Daha önce Star Trek, Star Trek: Into Darkness, Mission Impossible 3 ve Star Wars: The Force Awakens filmlerinde çalışan Dan Mindel, fotoğraf yönetmeni olduğu serinin dokuzuncu filminden bir görüntü paylaştı.

Öte yandan Star Wars: Episode IX’a dönen oyuncular; Daisy Ridley, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Kelly Marie Tran, Joonas Suotamo ve Carrie Fisher’ın kızı Billie Lourd olacak. Filme katılacak isimler ise Lady Macbeth ve Doctor Who yapımlarından Naomi Ackie ve Richard E. Grant. Gwendoline Christie’nin ismi ise kadroda yer almıyor. Keri Russell da kadroya dahil edildi.

Carrie Fisher’ın Star Wars: Episode IX Görüntüleri Çoktan Hazırmış

Anthony Daniels ile birlikte Billy Dee Williams da efsane seriye Lando Calrissian olarak geri dönerken, merhum Carrie Fisher Abrams’ın daha önce Star Wars: Force Awakens için çektiği görüntüler kullanılarak Episode IX’da yer alacak. Çok sevdikleri Carrie Fisher’ın son filmdeki sahneleri ile ilgili konuşan J.J. Abrams, “Skywalker destanını onsuz bitiremezdik. Yerine başka bir oyuncu bulmayı ya da bilgisayar grafikleri kullanmayı hiç düşünmedik. Kızı Billie’nin de desteği ile bu yolu bulduk. Fisher’ın Episode VII filmindeki yayınlanmamış sahnelerini Episode 9’da kullanacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir  Sony Online Entertainment Yeni Star Wars Oyunu Mu Yapacak?
Mark Hamill ve Carrie Fisher Star Wars: Episode IX Kadrosunda!

J.J. Abrams’ın, Chris Terrio ile senaryosunu yazdığı Star Wars: Episode IX filminin çekimleri 1 Ağustos’ta başlayacak ve 20 Aralık 2019’da gösterime girecek.