Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Star Wars 7 Hakkında Büyük Dedikodu

Star Wars 7 Hakkında Büyük Dedikodu

star-wars-the-force-awakens-banner

2015 yılının en önemli sinema beklentilerinden birisi de şüphesiz Star Wars VII: The Force Awakens (Güç Yükseliyor) filmi. Hepimiz, yıllar sonra yeni bir Star Wars filmi görecek olmanın heyecanı içerisindeyiz.

Çekimler ve yapım aşaması devam ederken söylentiler de kulağımıza geliyor. Ne kadar doğru bilmiyoruz ama ortada büyük bir dedikodu var. Haberin bundan sonra SPOILER İÇERİR.

Söylentiye göre serinin yedinci filminde Han Solo ölecek. Han Solo karakterini canlandıran Harrison Ford, daha önce George Lucas’a da Han Solo’yu öldürmesini söylemişti. Kendisi filmden ayrılmak istemişti ancak Lucas bunu kabul etmemişti. Görünen o ki J.J. Abrams bu durumu kabul etmiş.

han-solo-yatay

Making Star Wars sitesinin haberine göre; Finn (John Boyega), Rey (Daisy Ridley), Chewbacca ve BB-8 droidi “The Evil Castle”ın surlarında Kylo Renn’den kaçarken büyük bir savaş yaşanıyor. Han Solo, arkadaşlarını kurtarmak için saklandığı yerden Kylo’nun karşısına çıkıyor ve Han Solo işte tam burada ölüyor. Chewbacca ise bağırarak Kylo’ya saldırıyor ve Kylo kaçıyor. Bu savaşta büyük patlamalar yaşanıyor ve herkes kaçmak zorunda kalıyor. Sonrasında Han Solo bir daha görünmüyor.

İlginizi Çekebilir  Boba Fett Filmi Ertelendi

Bu durum bize Obi-Wan’ın kendisini feda ettiği sahneyi de çağrıştıyor.

Söylentilerin doğru olup olmadığını bilmiyoruz fakat serinin devam edecek olması, Harrison Ford’un ise yaşlanması ve devam etmek istememesini düşününce bu dedikodu pek de mantıksız gelmiyor. Yaşlanma konusu geçmişken Luke Skywalker’ı oynayan Mark Hamill ve Leia Organa’yı oynayan Carrie Fisher’ın da daha ne kadar devam edeceği merak konusu.

Yine de neler olacağını sanırım ancak filmde görebileceğiz.