Sinema Haberleri

Spider-Man 2099, Spider-Verse 2’de Yer Alabilir

Sony’nin başarılı animasyon uyarlaması Spider-Man: Into the Spider-Verse‘in sonunda yer alan Spider-Man 2099, yeni filmde yer alan ana karakterlerden biri olabilir.

2018 yılında Sony Pictures, farklı bir Spider-Man macerasıyla karşımıza çıkmıştı. Spider-Man: Into the Spider-Verse ile bugüne kadar sadece çizgi roman ve çizgi filmlerde gördüğümüz paralel evren bağlantıları ilk kez beyaz perdeye aktarılmıştı.

Olumlu yorumlar alan ve birçok ödül toplayan Spider-Verse’in devamının geleceği de biliniyordu. Ancak prodüksiyon aşamasının uzun sürmesi ve araya giren pandemi yüzünden ertelenmişti. 2021’in ilk günü itibariyle projeye ilişkin yeni bilgiler de açığa çıktı.

Spider-Man: Into the Spider-Verse resmi Twitter hesabı, 1 Ocak tarihinde yaptığı paylaşımda Spider-Man 2099’a yer verdi. Açıklama kısmındaysa “2022’ye bir yıl kaldı” yazılmıştı.

İlk filmin jenerik sonrasında ortaya çıkan Miguel O’Hara, yakın gelecekte yaşayan bir Spider-Man’i canlandırıyor. Bu alternatif evrende, süper kahramanlar yok olmuştur, mega şirketler tarafından yönetilen bir dünya vardır. Spider-Man 2099 olarak bilinen karakterin o sahnedeki seslendirmesini de Oscar Isaac yapmıştı.

Henüz ortada bir gelişme yok ancak tahminim, bu karakter yeni filmde yer alacaksa yine Oscar Isaac seslendirmesini yapabilir. Öte yandan Spider-Verse 2, yine bir sürü Spider-Man’i bir araya getirecekse ilk filmde kullandığı temadan biraz daha farklısını ortaya koymalı. Yoksa hikaye açısından kendisini tekrar edecektir.

Spider-Verse 2’nin geliştiriliyor olması güzel bir haber. Bir aksilik olmadan 2022 yılında yayınlanması planlanıyor. Şimdiden o yılın en merak ettiğim süper kahraman filmi olmaya da aday.

İlginizi Çekebilir  Black Panther, MCU Filmleri Listesinde Zirveyi Zorluyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu