Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Sineklerin Tanrısı Yeni Filmini, Call Me by Your Name’in Yönetmeni Geliştirecek

Sineklerin Tanrısı Yeni Filmini, Call Me by Your Name’in Yönetmeni Geliştirecek

William Golding‘in klasik romanı Sineklerin Tanrısı (Lord of the Flies) yeniden sinemaya uyarlanıyor. Warner Bros., hazırlıklarına başlanan filmin başına “Call Me by Your Name”in yönetmeni Luca Guadagnino‘yu getirdi.

The Hollywood Reporter‘da yer alan bilgilere göre; Luca Guadagnino yönetmenliğin yanı sıra Marco Morabito ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek. Genç yetişkin roman yazarı Patrick Ness‘in senaryosunu yazacağı Sineklerin Tanrısı’nın yürütücü yapımcıları Known Universe‘ten Lindsey Beer, Geneva Robertson-Dworet ve Nicole Perlman olacak.

1954 yılında okurla buluşan ve bir grup İngiliz çocuğun ıssız bir adada mahsur kalmasıyla başlayan olayları anlatan hikaye daha önce 1963 yılında Peter Brook, 1990 yılında ise Harry Hook tarafından beyazperdeye aktarılmıştı. Warner Bros.‘un Luca Guadagnino‘ya emanet ettiği yeni uyarlamada kadronun kızlardan oluşması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir  Bilim Dünyasından Onaylı 10 Bilimkurgu Filmi