Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Settlers of Catan Filmi Sony’ye Emanet

Settlers of Catan Filmi Sony’ye Emanet

Gail Katz (The Perfect Storm), dünyanın en popüler kutu oyunlarından biri olan Settlers of Catan‘ın haklarını 2015 yılında almıştı. Sony Pictures, Settlers of Catan filmi için kolları sıvadı.

Lego Movie filminin yapımcısı Dan Lin ve Jonathan Eirich de projenin içerisinde yer alacak. Settlers of Catan filminin senaryosunu ise Blaise Hemingway yazacak.

Klaus Teuber tarafından tasarlanan Catan’ın film uyarlamasının nasıl olacağını merak ediyoruz.

CATAN oyununda oyuncular beyliklerini geliştirerek adanın hakimi olmaya çalışır. Her tur zar atılır ve böylece üretim yapacak olan altıgen araziler belirlenir. İlgili altıgen arazi üzerinde yapısı olan bütün oyuncular ilgili kaynakları – odun, buğday, tuğla, koyun ve demir – alır. Ardından tur sırasına sahip olan oyuncu dilerse diğer oyuncularla kaynak takası gerçekleştirebilir, gelişim kartı satın alabilir veya yeni yapılar yapabilir. Eğer tur başında atılan zar toplamı ‘7’ olursa harita üzerindeki hırsız figürünü hareket ettirerek diğer oyuncuların kaynaklarını çalabilirsiniz.

Oyunu kazanabilmeniz için 10 zafer puanına ulaşmanız gerekiyor ve zafer puanı toplamanın birden fazla yolu mevcut. Dilerseniz en uzun yol dizisini kurmaya çalışabilir, şövalye kartları biriktirerek en güçlü orduyu oluşturabilir, gelişim kartlarına önem verebilir veya şehirlerinizi geliştirmeye odaklanabilirsiniz. Stratejinizi dikkatlice kurun ve adanın hakimi olun!

Şimdi bu oyunu nasıl film yapacaklar “gerçekten” merak ediyoruz!

İlginizi Çekebilir  Origins Ödülleri 2018 Kazananları Açıklandı

Bu muhteşem kutu oyununu dilerseniz Türkçe olarak buradan alabilirsiniz.