Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Scary Stories to Tell in the Dark’ın Devam Filmi Geliyor

Scary Stories to Tell in the Dark’ın Devam Filmi Geliyor

Oscarlı yönetmen Guillermo del Toro’nun yapımcılığını üstlendiği korku filmi uyarlaması “Scary Stories to Tell in the Dark”ın (Karanlıkta Anlatılan Korku Hikayeleri) devam filmi geliştirilecek.

Deadline‘ın haberine göre, Alvin Schwartz‘ın korku hikayeleri antoloji kitap serisinden uyarlanan “Scary Stories to Tell in the Dark”ın ikincisi için çalışmalar başladı. İlk filmin başında bulunan André Øvredal‘ın yeniden yönetmen koltuğuna oturacağı devam filminde; Schwartz‘ın kitaplarındaki yaratıklara yeni hikaye öğeleri dahil olacak. “Scary Stories to Tell in the Dark 2”nin senaryosunu, yine ilk filmin senaristleri Dan Hageman ve Kevin Hageman kaleme alacak.

Geçtiğimiz yaz gösterime giren “Scary Stories to Tell in the Dark”; Halloween gecesinde terk edilmiş bir kasabada bulunan bir grup gencin başına gelenleri konu alıyor: “1968 yılının Amerikası’nda değişim rüzgarları yaşanmaktadır. Bellows ailesinin gölgesi, kasabanın çevresinde gezinmeye devam eder. Bellows ailesinin malikanesi, kasabının uç bölgesinde bulunmaktadır. Sarah ise bu ailenin sırlarla dolu genç üyesidir. Kızın yaşamı korkunç hikayelere konu olacak kadar sır doludur. Kitaba dökülmüş olan bu hikayeler bir grup genç tarafından keşfedilir. Bir anda hikayeler gerçeğe dönüşmeye başlayacaktır.”

İlginizi Çekebilir  Villeneuve'un Başında Bulunduğu Dune Filminin Devamı da Gelecek