Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Sandman Filminden Yeni Haber Var

Sandman Filminden Yeni Haber Var

Sandman çizgi roman banner

Geçtiğimiz akşam Spike Tv Ödül Gecesi’ne katılan, Neil Gaiman‘ın efsanevi çizgi roman serisi Sandman‘in film adaptasyonunun yapımcılığını ve senaristliğini üstlenen, muhtemelen baş rolünü de üstlenecek olan Joseph Gordon-Levitt, uzun zamandır ses soluk çıkmayan film projesiyle ilgili yeni bilgiler paylaştı.

Röportaj sırasında filmle ilgili soruya: “Büyük aksiyon filmleri genellikle suçla savaşan adamlar ve bir şeylerin havaya uçmasıyla ilgilidir. Bizim filmimizin bununla alakası yok.” diye cevap veren Levitt “Ayrıca şu Neil’ın bana söylediği ilk şeylerden biriydi: Filmde bir yumruk bile olmasın. Çünkü gerçekten de, çizgi romanı okursanız, Morpheus’un kimseyi yumrukladığı falan yok. Bu onun tarzı değil. Muazzam bir aksiyon filmi olacak, fakat aksiyon filmi klişelerinin hiçbirini kullanmadan. Bu yüzden yazma aşaması uzun sürüyor. Ama gerçekten çok iyi olacak.” diye de ekliyor.

sandman-morpheus

Yazım aşamasının oldukça uzun sürmesinin bir diğer nedeni de, Sandman’in uzun aralıklarla yazılmış, külliyat niteliğinde bir seri olması, ayrıca çok soyut bir konuyu ele alması olabilir. Eminiz ki Joseph Gordon-Levitt, senarist Jack Thorne ve usta yazar Neil Gaiman‘ın yardımlarıyla, bu zorlu işin üstesinden gelir.

İlginizi Çekebilir  Altın Fırçalı Adam Belgeseli Seyirci ile Buluşuyor