Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Salem’s Lot Filmi Annabelle Comes Home’un Yönetmenine Emanet

Salem’s Lot Filmi Annabelle Comes Home’un Yönetmenine Emanet

Stephen King‘in Salem’s Lot eserinin sinemaya uyarlanacağını daha önce duyurmuştuk. Beyaz perdeye uyarlanacak olan vampir hikayesi Salem’s Lot‘un yönetmenliğine Gary Dauberman getirildi.

The Hollywood Reporter, korku yapımlarının yazarı ve “Annabelle Comes Home” filminin yönetmeni Gary Dauberman‘ın New Line tarafından uyarlanan “Salem’s Lot” filmini yöneteceğini yazdı. James Wan‘ın Roy Lee ve Mark Wolper ile yapımcılığını üstlendiği “Salem’s Lot”un senaryosunu kaleme alacağını duyurduğumuz Dauberman, yapımın yönetmen koltuğuna da oturdu.

Stephen King Eserlerinin Kara Kule ile Bağlantısı

Annabelle film serisi ile Swamp Things dizisinin yanı sıra Stephen King‘in daha önceki film uyarlamalarından “It” ve “It: Chapter 2”nin de senaryolarını kaleme alan Gary Dauberman‘ın, korku duayeninin vampir hikayesini nasıl yorumlayacağını merak ediyoruz doğrusu.

Stephen King‘in 1975 yılında basılan korku klasiklerinden “Salem’s Lot” daha önce hem film hem de televizyon dizisi olarak izleyici karşısına çıktı. 1979 yılında David Soul‘un başrolünde yer aldığı dizinin senaryosunu Paul Monash yazarken, yönetmenliğini Tobe Hooper üstlendi. Larry Cohen‘in yönetmen koltuğuna oturduğu 1987 yapımı “A Return to Salem’s Lot” filminde ise Michael Moriarty, Ricky Addison Reed ve Samuel Fuller rol aldı. Hikaye, 2004 yılında Mikael Salomon‘un yönetmenliğinde 2 bölümlük dizi olarak da çekildi.

İlginizi Çekebilir  Marvel Filmlerinin Yeni Vizyon Tarihleri Açıklandı