Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Rogue One: A Star Wars Story Filminin Yapım Sürecinin Bilinmeyen Yönleri

Rogue One: A Star Wars Story Filminin Yapım Sürecinin Bilinmeyen Yönleri

Geçtiğimiz günlerde yapılan Rogue One: A Star Wars Story basın toplantısında çıkan detaylar filmin yapım süreci ve içeriğine dair bizlere yeni bilgiler verdi.

Bu yıl için merakla beklediğim tek film Rogue One oldu. Vizyona o kadar film girdi çıktı ama aklımda sadece Rogue One’ı izlemek vardı. Bu hayalime de oldukça yaklaştım. Yaklaşık 1 hafta içerisinde Rogue One vizyona girmiş olacak.

Filmin vizyona girmesine az bir süre kala yapılan basın toplantısında bazı ilginç noktalar açığa çıkmış. Bunları sizler için derledik. Afiyet olsun.

Lucas Filmi Pek Beğenmiş

george-lucas

Filmin yönetmeni Gareth Edwards, filmin ilk gösterimlerinden birini de serinin yaratıcı babası George Lucas’a gösterildiğini belirtti. Özel gösterimin ardından Lucas ile telefonda görüşen Edwards’ın açıklamasına göre yaşlı kurt filmi çok beğenmiş.

Edwards “Artık huzur içerisinde ölebilir. Filmi gerçekten çok beğendiğini söyledi. Açık konuşmak gerekirse, kimse alınmasın ama benim için en önemli yorum Lucas’tan gelecek olan yorumdu. Onun fikirleri dünyalara bedel,” dedi.

Çizgi Serilerdeki Karakterler Yeni Filmlerde Olmayacak

rogueone_saw_turkey

Filmin ilk fragmanlarının yayınlamasıyla birlikte Clone Wars serisinde karşımıza çıkan Saw Gerrera‘nın, Rogue One’ın önemli karakterlerinden biri olacağı ortaya çıkmıştı. Lucasfilm’in başkanı Kathleen Kennedy’nin açıklamasına göre bu tarz hikayelere sıradaki projelerde çok fazla yermek istemiyorlar. Yani sıradaki filmlerde Rebels gibi popüler bir serideki karakterleri görmek düşük bir ihtimal olacak.

İlginizi Çekebilir  Captain America: The Winter Soldier'da Neler Yaşanacak?

Neden Kadın Yönetmen Tercih Etmiyorlar?

kathleen-kennedy

Bu konuda fazlasıyla geri bildirim aldıklarını söyleyen Kathleen Kennedy, ellerindeki isimleri değerlendirdiklerini açıkladı. Kennedy “Birisine bu fırsatı tanımak için her imkana sahibim. Star Wars filmi yapmak ve gerçekten bunu içten gelerek, seriyi farklı bir boyuta taşıyacak birinin öne çıkmasını bekliyoruz. İşte o zaman tercihimiz kadın yönetmenlerden olabilir,” dedi.

Darth Vader’ın Sahnelerini Çekmek Epey Zor Olmuş

rogue-one-darth-vader

Yönetmen Gareth Edwards, Darth Vader’ın olduğu sahnelerde herkesin çok heyecanlı olduğunu itiraf etti. Bu süreçte insanların ciddiyetini ve sakinliğini koruması için epey uğraş verdiğini söylüyor.

Edwards, orijinal serinin hayranlarından biri olduğunu ve Darth Vader kostümünü çekimlerde ilk gördüğü anda heyecanını zorlukla bastırdığını kabul ediyor.