Sinema Haberleri

Robotech Filmi Yönetmenini Buldu

Bundan 2 sene önce, bir çizgi film efsanesi olan ve 80 kuşağı çocuklarının belki de ilk bilimkurgu seyri olan Robotech‘in filme uyarlanacağı haberiyle sevinç çığlıkları atmıştık. Süreç biraz yavaş işledi ancak Robotech, sonunda aradığı yönetmeni buldu.

Korku sinemasının usta isimlerinden Guillermo del Toro‘nun yapımcılığını üstlendiği 2013 yapımı Mama filmi ile korku türündeki başarısını kanıtlayan yönetmen Andy Muschietti son olarak Stephen King’in romanından uyarlanan IT filmini de yönetti. Yönetmenin yeni projesi ise Robotech oldu. Adı son olarak çizgi roman serisi Locke & Key‘nin televizyon uyarlamasıyla anılan Arjantinli Andy Muschietti üç farklı anime serisini kombine eden Robotech’in yönetmenliğini üstlenecek.

Robotech’in Konusu

15 yıldan fazla zamandır prodüksiyonunun başlaması beklenen Robotech, Güney Pasik’te düşen bir uzay gemisinden alınan teknoloji ile dünyada, bir dolu kocaman robotların üretildiği bir dönemde geçen bir film olacak. Dünya, uzaylılar tarafından istila edilmiştir. O sırada insanlar, Güney Pasifik’te bir adaya düşmüş olan bir uzaylı gemisindeki teknolojiyi “Robotechnology” ismi altında bilimsel geliştirmeler amaçlı kullanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde insanlar, robota dönüşebilen bu araçlar geliştirmişlerdir. Robota dönüşebilen araçlarla uzaylı istilasına karşı sürdürülen savaş anlatılır. (Çizgilerin Gücü Adına)

Yapımcılığını Gianni Nunnari ve Mark Canton ikilisinin üstlendiği filmden gelişmeleri takip edeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Bill and Ted: Face The Music Filminin Çekimleri Tamamlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu