Sinema Haberleri

The Rise of Harry Potter Jr Sinemalara Geliyor

harry-potter-jr-troll

Harry Potter ismini duyunca aklımıza haklı olarak tabii ki J.K. Rowling ve Hogwarts’ın başarılı öğrencisi Harry Potter geliyor. Ancak bu sefer 1986 yapımı fantastik korku filmi olan “Troll”un baş karakteri Harry Potter’dan bahsediyoruz.

Harry Potter’ın yeni maceralarını işleyecek olan “The Rise of Harry Potter Jr” filmi geliyor!

İlgili Makaleler

1986 yılında sinemalarda gösterilmiş olan “Troll” filminin devamı olacak “Troll: The Rise of Harry Potter Jr” filmi için resmi onay geldi.

Şimdi muhtemelen pek çoğunuzun aklında şu soru işareti var; “Peki bu isim için telif ödenecek mi?” Muhtemelen “Hayır!” çünkü Troll filmindeki Harry Potter isimli karakter, J.K. Rowling’in yarattığı Harry Potter’dan çok daha eski. Hatta bu isim benzerliği konusunda endişe yaşayan yapımcılar bir açıklama yapmak zorunda kaldılar. “Troll: The Rise of Harry Potter Jr” isminin bilinçli bir gönderme barındırmadığını açıklayan yetkililer, “İsim hiçbir şekilde J.K. Rowling’in roman serisiyle ya da Warner Bros’un film serisiyle bağlantılı, göndermeli veya ilgili değildir. Filmdeki Harry Potter karakteri hiçbir şekilde J.K. Rowling’in yarattığı hayali karakterle bağlantılı değil. Harry Potter Junior ve ailesi 1986 yapımı Troll filminin karakterleriydiler ve Rowling’in ilk Harry Potter kitabının basılmasından 11 yıl önce yaratıldılar” diye belirtti.

troll-harry-potter-jr

Filmde; Harry Potter isimli bir gencin bir cadıyla güçlerini birleştirerek dünyayı büyücü trole karşı korumaya çalışması anlatılmıştı. Devam filminde ise genç Harry Potter’ı kimin canlandıracağı henüz bilinmiyor.

Oscar ödüllü oyuncu Patricia Arquette‘in cadıyı seslendireceği yeni yapımda Harry Potter Junior karakterini çocuk oyuncu Baxter Bartlett üstlenecek. Filmin 2017 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Dungeons And Dragons Filminin İsmi ve Başrolü Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu