Sinema Haberleri

Ridley Scott, Blade Runner 2049 Filminden Dertli

Ridley Scott, eleştirmenler tarafından övgüye boğulan ama gişede beklediğini bulamayan Blade Runner 2049 hakkında konuştu. Ünlü yönetmen, yapımcılığını yaptığı film hakkında eleştiride bulundu.

Alien: Covenant ve Blade Runner 2049 ile gişede beklediğini bulamayan Ridley Scott, yapımcılığını üstlendiği Blade Runner 2049 hakkında konuştu. Yeni filmi “All The Money in the World” için Al Arabiya’ya konuşan Scott’a bu konuyla ilgili de soru yöneltildi. Filmin gişede beklentileri karşılamadığını kabul eden yönetmen, muhabirin “Bunu neye bağlıyorsunuz?” sorusuna “Film yavaş. Uzun, çok uzun. Ben olsam yarım saatini keserdim.” şeklinde cevap verdi.

İlgili Makaleler
Soldan sağa: Denis Villeneuve, Ridley Scott, Harrison Ford, Ryan Gosling

Filmin yönetmeni Denis Villeneuve de daha önce yaptığı bir röportajda bu konudan şöyle bahsetmişti: “Hâlâ sindirmeye çalışıyorum. Filmim daha önce almadığım kadar iyi eleştiriler aldı. Daha önce hiçbir filmim bu kadar beğenilmemişti. Fakat aynı zamanda Amerika gişesi de hayal kırıklığı oldu, bu doğru, çünkü bu filmler pahalıya mal oluyor. Yine iyi bir gişe yapacak ama yeterli olmayacak. Bence bunun sebebi insanların bu evrene o kadar aşina olmamasıydı. Ve film de uzun. Bilmiyorum, bu konu benim için hala bir muamma.”

Blade Runner 2049, 150 milyon dolarlık bütçesine karşılık ABD’de 91 milyon, tüm dünyada ise 258 milyon dolar kazanmıştı. Bakalım Ridley Scott yeni filmi All The Money in the World ile gişede nasıl bir performans gösterecek. All The Money in the World, 23 Şubat 2018’de Türkiye’de vizyona girecek.

Kaynak: Movieweb, Beyazperde

İlginizi Çekebilir  Alacakaranlık Derginin 2. Sayısı Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu