Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Richard Stanley Bir Kez Daha Denemek İstiyor!

Richard Stanley Bir Kez Daha Denemek İstiyor!

richard-stanley-banner

1996 yapımı Dr. Moreau’nun Adası filminin kovulan yönetmeni Richard Stanley, L.A. Weekly’e verdiği röportajla ilgiyi bir anda üzerine çekti. Richard Stanley, Dr. Moreau’nun Adası’nı yeniden çekmek istiyor. Ancak bu sefer kafasında farklı bir fikir var.

Marlon Brando ve Val Kilmer’ın oynadığı Dr. Moreau’nun Adası (Island of Dr. Moreau) 1996 yılında vizyona girmişti. H. G. Wells’in efsane romanından çevrilen bu film hakkında az bilinen bir gerçek var. O da kararlaştırılan ilk yönetmeninin John Frankenheimer değil, Richard Stanley olmasıydı.

Richard Stanley, film çekimlerinin başlamasının 3 gün ardından yapımcı firma tarafından kovulmuştu. Yerine Frankenheimer ile anlaşılmıştı. Dönemin en kuvvetli oyuncularından Marlon Brando ve Val Kilmer, filmi kurtarmaya yetmemiş, çok kötü yorumlar almıştı.

doktor-moreau-resim1

Anlaşılan o ki, Richard Stanley filmi bir daha çekmek istiyor. Yeni senaryonun film derecelendirmeleri arasındaki en yüksek skor olan X-Rated olduğunu da göğsünü gere gere açıklıyor.

Stanley’in tek ihtiyacı bir yapımcı. Umarız sadece Hardware (1990) filmi ile başarılı olmuş Stanley, bir yapımcı bulamaz ve filmi çekemez. Çünkü X-Rated hale getirilmiş bir Dr. Moreau Adası izlemek istemiyoruz. Çünkü H. G. Wells’in baş yapıtlarından biri olarak kabul edebileceğimiz bu kitapla, sinemada yeteri kadar uğraştılar.

İlginizi Çekebilir  Iain M. Banks'in Bilimkurgu Klasiği "Cebirci" Türkçe'de!