Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Rey’in Kim Olduğu Disney’in Oyununda Açığa Çıktı!

Rey’in Kim Olduğu Disney’in Oyununda Açığa Çıktı!

star-wars-rey-banner

Star Wars: The Force Awakens ile birlikte akıllarda pek çok cevaplanmamış soru kaldı. Senarist Lawrence Kasdan, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte her kahramanımızın bir hikayesi olduğundan ve sırlarını VIII. ve IX. bölümlerde birer birer öğreneceğimizden bahsetmişti. Hayranların bu sırlar içerisinde en çok öğrenmek istediklerinden biri de şüphesiz ki Rey’in kim olduğu ve nasıl olup da kendini Jakku’da bulduğu.

Star Wars: The Force Awakens Disney Infinity Game, bu sırrı açığa çıkarmış olabilir. Yazımızın devamı bariz bir şekilde spoiler içeriyor, dolayısıyla eğer Rey’in kimliğinin sizin için bir sır olarak kalmaya devam etmesini istiyorsanız yol yakınken dönmenizi tavsiye ederiz. [BUNDAN SONRASI SPOILER İÇERİR!]

AngryJoeShow’un paylaştığı ve büyük sırrı açığa çıkaran video muhtemelen Disney’in “ricası” üzerine kaldırıldı, bu yüzden sizlerle packattack04082’in ve Frank Furtado’nun videolarını paylaşıyoruz.

İlk videoda 20:30‘da Kylo Ren’in Rey’e “Face me, cousin!” (Yüzleş benimle kuzen!) diye bağırdığını duyabilirsiniz. Bazı kişiler ise “Cousin” değil, lanet anlamına gelen “Curses” dediğini belirtiyor. Oyunda Kylo Ren herhangi bir hasar aldığında “Curses!” diye bağırıyor. Burada da tam “Face me,” dedikten sonra hasar alıyor ve “Curses!” sesi de devreye giriyor. O nedenle “Face me, cousin” değil “Face me – Curses!” dediği iddia ediliyor.

İlginizi Çekebilir  Dungeons and Dragons Filmi İçin Yönetmen Arayışı Devam Ediyor

J.J. Abrams bizlere Rey’in aile bağlarıyla ilgili kesin bir bilgi vermemişti dolayısıyla bazılarımız bu habere şaşırabilir fakat Rey’in Luke’un, yani Kylo Ren’in dayısının kızı olduğu teorisi bir süredir ortalıkta dolaşmaktaydı. Filmde açık açık söylenmeyen fakat birkaç diyalog parçasıyla verilen ipuçları doğrulanmış oldu.

star-wars-the-force-awakens-rey-lightsaber-maz-kanata

Disney’in şu an için resmi bir açıklama yapması pek de olası gözükmüyor fakat bu oyunun lisanlı bir Disney ürünü olduğunu akılda tutmakta fayda var.

Şimdilik Rey gerçekten de Luke Skywalker’ın kızıymış gibi gözüküyor fakat Episode VIII’i izlemeden kesin bir çıkarım yapmamakta fayda var.