Sinema Haberleri

Ready Player One’ın Senaristi Zak Penn, ROM’un Maceralarını Beyazperdeye Taşıyor

Hasbro, bünyesindeki Allspark Pictures ve Paramount işbirliği sayesinde live-action sinematik evreninde tüm hızıyla ilerliyor. Transformers ve G.I. Joe serileri devam eden ve kısa bir süre önce duyurusunu yaptığı Micronauts filmi ile Dungeons & Dragons projelerini yürüten Hasbro, sinema evrenini Rom: Spaceknight ile daha az bilinen bir maceraya sürüklüyor.

Deadline’ın verdiği bilgiye göre; gezegenini Dire Wraiths’ten kurtardıktan sonra dünyada ve diğer gezegenlerde mücadelesini sürdüren Uzay şövalyesi ROM‘un sinema dünyasına adım atma girişimi, Zak Penn’in filmin senaryosunu yazacağı duyurusu ile ivme kazandı.

Çizgi romanları ve bilim kurgu hikayelerini beyazperdeye aktarmasıyla tanınan Zak Penn, aynı zamanda tam bir Hasbro hayranı. Son olarak Steven Spielberg’in yönettiği Ready Player One filmini kaleme alan Zak Penn, bu kez oyuncak dünyasında gözünü açıp çizgi roman evrenine geçiş yapan ROM: Spaceknight‘ın serüvenlerini sinemaya taşıyacak.

Scott Dankman, Richard C. Levy ve Bryan L. McCoy tarafından yaratılan ROM, daha sonraları Bill Mantlo ve Sal Buscema’nın hikayeleri ile Marvel çizgi evrenine adım atmıştı.

ROM için gösterim tarihi henüz açıklanmazken, Hasbro/Paramount ortaklığının 2021 yılında çıkış yapılması planlanan isimsiz bir filmi ajandasına dahil ettiği biliniyor.

İlginizi Çekebilir  Bright Filmini 3 Günde 11 Milyon Kişi İzledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu