Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Raya ve Son Ejderha Filminden İlk Görsel Yayınlandı

Raya ve Son Ejderha Filminden İlk Görsel Yayınlandı

Walt Disney Animasyon Stüdyoları tarafından geliştirilen fantastik macera filmi Raya ve Son Ejderha‘dan ilk fotoğraf geldi.

6 Süper Kahraman ile En İyi Animasyon Filmi dalında Oscar kazanan Don Hall ve bağımsız film Kör Noktalar‘ın başındaki Carlos López Estrada‘nın yönetmen koltuğunu paylaştığı animasyon yapımda Kelly Marie Tran, Raya karakterini; Awkwafina da Sisu karakterini seslendiriyor.

Uzun zaman önce Kumandra’nın fantastik dünyasında insanlar ve ejderhalar uyum içinde birlikte yaşarlardı. Ancak Druun olarak bilinen uğursuz canavarlar ülkeyi tehdit ettiğinde, ejderhalar insanlığı kurtarmak için kendilerini feda ettiler. Şimdi, 500 yıl sonra, aynı canavarlar geri döndü ve Druun’u sonsuza dek durdurmak için son ejderhayı bulmak yalnız bir savaşçı olan Raya’ya düştü. Ancak yolculuğu boyunca dünyayı kurtarmanın ejderha sihrinden daha fazlasını gerektireceğini öğrenecek ve aynı zamanda güven duyması da gerekecek.

Güneydoğu Asya‘nın kültürlerinden ve insanlarından esinlenen Raya ve Son Ejderha filmi 12 Mart 2021‘de sinema salonlarındaki yerini alacak.

İlginizi Çekebilir  Obi-Wan Kenobi Filminin Çekimleri 2019'da Başlayacak