Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ray Bradbury’nin The Halloween Tree Romanı Sinemaya Uyarlanıyor

Ray Bradbury’nin The Halloween Tree Romanı Sinemaya Uyarlanıyor

Warner Bros., Ray Bradbury‘nin fantastik romanı The Halloween Tree‘nin filmini çekecek.

Deadline‘ın haberine göre; senaryosunu Will Dunn‘ın yazacağı “The Halloween Tree” filmini Warner Bros. ile “Military Wives”, “The Courier” ve “Watership Down: Traitors” yapımlarına imza atan yapım firması 42 uyarlayacak.

1972 yılında çıkan “The Halloween Tree” romanı, Cadılar Bayramı‘nda “Şaka mı, şeker mi?” oyununa katılan Tom ve sınıf arkadaşlarının macerasını konu alıyor.

“Küçük kasabalarındaki ilginç olayları araştırmaya başlayınca Tom ve arkadaşlarının Cadılar Bayramı planları değişir. Arkadaşlarından Pip, güçlü bir iblis tarafından kaçırılınca grup, gizemli Moundshroud‘un yardımıyla Ölüm Diyarı‘nın yolunu tutar. Zamanda yolculuk yapan Tom ve arkadaşları Pip‘i kurtarmak için antik Mısır, Yunan ve Roma’ya gider. Orta Çağ Paris‘inde Notre Dame Katedrali‘ne de giden çocuklar kutladıkları Cadılar Bayramı‘nın kökenini de öğrenir.”

Daha önce 1993 yılında animasyon filme uyarlanan “The Halloween Tree” yazarı Ray Bradbury‘ye Emmy Ödülü kazandırmıştı. Yapımın yeni uyarlaması ise canlı-aksiyon olacak.

İlginizi Çekebilir  Johnny Depp, Doctor Strange'i Canlandırabilir!