Sinema Haberleri

Quentin Tarantino’nun Star Trek Filmi Gangster Öyküsü Olacak

Quentin Tarantino’nun çekeceği Star Trek filmi de elbette sıra dışı olacaktı. Yeni açıklamalara göre Tarantino imzalı Star Trek, 20li yılların gangster öykülerinden ilham alınarak yazılacak.

Birçok okurumuz bu başlıkla birlikte, “Star Trek ve gangsterlık ne alaka şimdi?” diye sorabilir. Haklısınız. Ben de ilk bakışta pek bu hikayeyi kafamda oturtamadım ama sonrasında orijinal Star Trek dizisindeki bir bölümün aklıma gelmesiyle taşları yerine oturttum.

Deadline’da bahsi geçen habere göre Taranti’nun çekmek istediği Star Trek filminin taslak çalışmaları başlamış. The Revenant’ın senaryosunun da arkasındaki isim olan Mark L. Smith’in kaleme aldığı senaryo, 1920 ve 1930lar’ın, Chicago merkezli gangster hikayelerinden yola çıkılarak hazırlanacak.

İlgili Makaleler

Tarantino ve gangster türü birbirine hiç yabancı değil. Çok şaşıracaksınız ama Star Trek ve gangster türleri de birbirlerine yabancı değil. 1968 yılında, dizinin ikinci sezonunun on yedinci bölümü olan A Piece of the Action tam da bu konu üzerine kurulu.

Bölümde, Kaptan Kirk, Mr. Spock ve Dr. McCoy, Iotia adı verilen bir gezegeni araştırmak için yüzeye indiklerinde, tüm gezegenin gangster çeteleri tarafından yönetildiğini görürler. Benim de favorilerimden biri olan bu bölüm, bilimkurgu ve gangster türlerinin güzel bir birleşimidir.

Tarantino, ortaya çıkan senaryo hakkında, “Yapıp yapmayacağımı henüz bilmiyorum. Henüz çözmem gereken detaylar var. Fakat Mark gerçekten de güzel bir taslak çıkardı. Yaptığı işi beğendim. Üzerinde çalışılması gereken yerler var ama gerçekten de çok beğendim.” sözlerine yer verdi.

Tarantino ve Paramount Pictures arasındaki anlaşmazlıklar çözüldüğünde, filmin yapımına da başlanacak. Şu anda stüdyonun filmlerinden sorumlu isim olan Emma Watts, çekilecek Star Trek filmleri için ciddi çalışmalara başlamış durumda. Noah Howley ve J. J. Abrams’ın da çekeceği diğer Star Trek filmleri düşünüldüğünde, önümüzdeki yıllarda epey bir Star Trek filmi izleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Sony Pictures, Bloodshot İçin Vin Diesel'i İstiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu