Sinema Haberleri

Quentin Tarantino, Kariyerini Korku Filmiyle Noktalayabilir

10. filmini çektikten sonra emekli olmayı düşüneceğini açıklayan dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino, çekeceği son filminin korku türünde olabileceğini söyledi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Once Upon a Time in Hollywood filminin tanıtım turu kapsamında uluslararası bir basın yayınına konuşan Tarantino şunları söyledi:

“Eğer korkunç bir korku filmi hikayesi bulursam bunu 10. filmim olarak çekerim. Korku filmlerini seviyorum. Bir korku filmi çekmeyi çok isterim.”

Quentin Tarantino

Oscar ödüllü yönetmen daha önce Reservoir Dogs neo-noir’den Kill Bill’le dövüş sanatlarına ve Django Unchained ile western revizyonuna uzanan çeşitli türde filmler çekti.

Star Trek, Quentin Tarantino’nun Son Filmi mi Olacak?

Efsanevi yönetmen geçmiş röportajlarında yalnızca 10 film yönetmek istediğini söylemiş ve ardından yönetmenlikten emekli olarak kitap ve tiyatro oyunu yazmaya odaklanmak istediğini belirtmişti.

Once Upon a Time in Hollywood filmiyle ilgili temmuzda GQ Avustralya’ya konuşan Tarantino, “Eğer iyi karşılanırsa belki de 10. filmi yapmam. Belki de şimdi dururum! Belki ilerlerken dururum. Göreceğiz” demişti.

Ayrıca Tarantino’nun yazacağı yeni bir Star Trek filminin, yönetmeyi seçtiği son film olabileceğine dair de güçlü söylentiler var.

Kaynak: T24, Independent

İlginizi Çekebilir  Harbinger Filmi Kendi Evrenini De Beraberinde Getiriyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu