Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Prometheus Filminin İsmi Bir Kez Daha Değişti

Prometheus Filminin İsmi Bir Kez Daha Değişti

alien-banner

Prometheus’un merakla beklenen devam filminden yeni bir isim değişikliği haberi daha geldi. Daha önce Alien: Paradise Lost adıyla yayınlanacağı duyurulan yapımda bir isim değişikliği oldu.

Usta yönetmen Ridley Scott AFI Film Festivali’nde gişeleri alt üst eden yapımı Prometheus’un devam halkası hakkında önemli bir haberi duyurdu. İsmi Prometheus 2’nin ardından Alien: Paradise Lost’a dönen yapımın yeni ismi ise Alien: Covenant oldu.

Aklımıza, Halo oyunundaki Covenant isimli uzaylı yaratıklar gelse de durum tabii ki öyle değil.

ridley-scott-prometheus

Prometheus’un devam filmi Alien: Covenant‘ta olacaklar hakkında Coming Soon’a açıklamalar yapan yönetmen, “Elizabeth Shaw’ı bıraktığımız yerden devam ediyoruz. Yaratıcıların olduğu yere gitmek için yola çıkıyorlar. Shaw, İkiye ayrılmış olan David’i tekrar birleştiriyor ve yaratıcıların gezegenine doğru yola çıkıyorlar. Orada bakteri gibi olan bu korkunç biyo-mekanik yaratıkları kimin yarattığını keşfediyorlar” diye konuşmuştu. Usta yönetmen IGN’e yaptığı açıklamada ise çekimleri Şubat ayında başlayacak olan devam filminde Xenomorphs‘un kimin tarafından yaratıldığı sorusuna sonunda cevap bulacağımızı açıklamıştı.

Prometheus’un başrol oyuncuları Michael Fassbender ve Noomi Rapace devam filminde de seyircinin karşısında olacak. Film 30 Mayıs 2017 tarihinde Amerika’da gösterime girecek.

İlginizi Çekebilir  Marvel Sinematik Evreni'nin 3. Evresi, Avengers: Endgame ile Bitmeyecek