Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Pirates of the Carribean: Dead Men Tell No Tales Filmi Vizyonda

Pirates of the Carribean: Dead Men Tell No Tales Filmi Vizyonda

Karayip Korsanları serisinin 5. filmi Pirates of the Carribean: Dead Men Tell No Tales (Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı) bugün vizyonda!

Filmin yönetmenliğini Joachim Rønning ve Espen Sandberg yaparken senaryosunu Jeff Nathanson yazdı. Filmin yapımcılığını ise önceki dört filmde olduğu gibi Jerry Bruckheimer üstlendi. Filmin oyuncu kadrosunda, Johnny Depp; Jack Sparrow, Javier Bardem; filmin kötü rolünde, Kaptan Salazar, Orlando Bloom; Will Turner, Brenton Thwaites; Henry Turner, Kaya Scodelario; Carina Smyth, Kevin McNally; Joshamee Gibbs ve Geoffrey Rush ise Kaptan Barbossa rolünde yer alıyor.

Filmin konusu ise şöyle;

Bu çılgın macera içinde talihsiz Kaptan Jack’i makus kaderinin rüzgarlarının daha hızlı estiğini anlar, çünkü eski düşmanlarından korkunç Kaptan Salazar (Javier Bardem) ve ölümcül hayalet korsanlardan oluşan mürettebatı Şeytan Üçgeni’nden kaçıp bütün korsanları öldürmeyi kafasına koymuştur, özellikle de Jack’i.

Jack’in tek kurtuluş umudu Poseidon’un efsanevi Üç Uçlu Mızrak’ına bağlıdır, ama onu bulmak için zeki ve güzel gökbilimci Carina Smyth (Kaya Scodelario) ve Kraliyet donanmasında inatçı genç bir denizci olan Henry (Brenton Thwaites) ile gergin bir ittifak kurmak zorundadır. Acınacak derecede küçük ve külüstür gemisi Ölen Martı’nın dümeninde Kaptan Jack sadece makus kaderini değiştirmek için değil aynı zamanda hayatını en muhteşem ve kötü hayaletten kurtarmak için uğraşıyor.

İlginizi Çekebilir  Mad Max'in Devam Filmleri Mahkemeye Takıldı!

Pirates of the Carribean: Dead Men Tell No Tales izlerken seyirci yine açık denizlere açılmak üzere en cesur korsanların renkli, maskaralık dolu, içinizi ısıtan dünyasına taşınacak. Yetenekli film yapımcılarının vizyonu ve olağanüstü oyuncularıyla, film daha önce benzeri olmayan bir sinema macerası vaat ediyor.

Yönetmen Joachim Rønning’in dediği gibi, “Gelmiş geçmiş en iyi korsan filmini çekmek istedik. Çok güçlü duygusal içerikli ve harika karakterlerin olduğu eğlenceli, muhteşem bir aksiyon, destansı bir film yapmak istedik. İlk filmin ruhunu yakalamak ve aynı zamanda ‘Pirates of the Carribean: Dead Men Tell No Tales’ filminin yepyeni ve bambaşka hissettirmesi için yıllardır çok çalışıyoruz. Şimdi bunu başarıp başaramadığımızı görme sırası seyircide.”

Herkese iyi seyirler!