Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales Filmi Türkiye’de Rekor Kırdı

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales Filmi Türkiye’de Rekor Kırdı

Büyük bir hayran kitlesi olan Pirates of the Caribbean (Karayip Korsanları) serisinin yeni filmi Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı), Türkiye’de hem hasılat hem izleyici rakamlarına göre Disney’in en iyi filmi oldu.

Şu ana kadar 1 milyon 439 bin 625 kişi tarafından izlenen film, 18 milyon 712 bin 654 TL değerinde hasılata imza attı.

İlk filmi 2003 yılında vizyona girdiğinden bu yana geniş bir hayran kitlesine ulaşan Pirates of the Carribean serisinin beşinci filmi Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, 26 Mayıs 2017’de vizyona girmişti. Vizyonda kaldığı süre boyunca izleyicilerin büyük ilgisiye karşılaşan film, 1 milyon 439 bin 625 kişi tarafından izlenerek bir rekora imza attı. Disney’in hem hasılat hem izleyici bazında en iyi filmi olma başarısını elden eden Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, 17 yıldır birincilik koltuğunda oturan Altıncı His filminin rekorunu da kırmış oldu.

1 milyon 439 bin 625 tarafından izlenen ve 18 milyon 712 bin 654 TL değerinde hasılat yapan film aynı zamanda tüm zamanların hasılat bazında en iyi altıncı MPA filmi olma başarısını da yakaladı.

Sinemanın Milyar Dolarlar Kulübü

İlginizi Çekebilir  Sony, The Princess Bride'ı Yeniden Çekmek İstiyor