Sinema Haberleri

Pet Sematary, Stephen King’in En Korkunç Filmi Olacakmış

Bu iddianın sahibi, “Pet Sematery” filminin senaryosunu yazan Jeff Buhler… Bildiğiniz gibi, korku edebiyatı efsanesi Stephen King imzalı “Pet Sematery” romanı yeniden beyazperdeye uyarlanıyor. Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch ikilisinin yöneteceği filmin senaryosunu da Jeff Buhler kaleme alıyor.

Proje ile ilgili Dread Central’a konuşan Buhler, filmin Stephen King uyarlamalarının en korkuncu olacağında iddialı…

İlgili Makaleler

King’in çok korkutucu ve karanlık olduğu için ilk önce çöpe attığı ancak eşi ve yakın arkadaşının ısrarıyla bastırdığı kitabı okuduğunda lisede olduğunu belirten Jeff Buhler, “Dennis ve Kevin ile konuşmaya başladığımızda, Stephen King’in orijinal hikayesini modern bir anlatımla büyük ekrana uyarlarken, orijinal filmin de büyük hayranı olarak, öyküyü köklerinden günümüze getirme fikrinde uzlaştık. Bütün isteğimiz, King’in en korkunç kitabı olan Pet Sematary’nin gerçek temelli, karakter odaklı ve psikolojik olarak en ürkütücü versiyonunu anlatmaktı” diye konuştu.

Kitabı sevenlerin yapacakları filmi de seveceklerini belirten Buhler, “Filmi modern korku sineması izleyicilerine sunmaya hazırlanan Dennis ve Kevin, sadece korkutuculuk yönünden değil karakterler açısından güzel bakış açılarına sahip ve onlarla çalışmak gerçekten mutluluk verici. Sanırım en korkunç Stephen King uyarlamalarından birini yapıyoruz. Bu da bizim amacımız zaten” dedi.

Yeniden çekilecek Pet Sematary’de Louis Creed rolünde Jason Clark‘ı, Jud Crandell olarak da John Lithgow‘ı izleyeceğiz. Film 19 Nisan 2019’da gösterime girecek.

İlginizi Çekebilir  Obama, Sevdiği Bilimkurgu Filmlerini Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu